Dres Viktorie oblékal v letech 2017 až 2019, ale výrazněji se neprosadil. Branky za ni vstřelil jen dvě. Zato letos řádí, ve Zbrojovce, má na kontě už 10 gólových zářezů.

„Je tahounem mužstva. On byl vždycky střelec, potvrzuje to i teď v Brně a představuje pro nás velké nebezpečí,“ upozornil na brněnského snajpra i plzeňský asistent Pavel Horváth.

Řezníček na svůj bývalý klub nezanevřel, často bývá k vidění v hledišti Doosan Areny, naposledy při utkání Ligy mistrů s Barcelonou.

Teď se však vrátí na známá místa v úplně jiné roli, na trávníku se bude rvát v dohrávce 4. kola FORTUNA:LIGY za Brno, které je zatím osmé, a v případě úspěchu v dnešní dohrávce může dokonce v půlce soutěže poskočit do elitní šestky.

„Plzeň jde do utkání z pozice favorita. Pro naše hráče jsou ovšem podobné zápasy možností se ukázat, upozornit na sebe. Je znát, že se těší. Máme mužstvo, které umí a chce hrát fotbal, podmínkou možného úspěchu samozřejmě je maximální možný výkon všech hráčů,“ uvedl před cestou do Plzně brněnský kouč Richard Dostálek.

„Cíl je jasný, teď jsme se Spartou ztratili, takže chceme získat další body a udržet si naši pozici na čele tabulky,“ kontroval Pavel Horváth.

Prostředí v Doosan Areně je důvěrně známé několika hráčům z brněnského kádru. Kromě Falty a zmíněného Řezníčka působí ve Zbrojovce plzeňský odchovanec Jakub Šiman v bráně a v loňské sezoně ve Viktorii hostoval záložník Ondřej Pachlopník.

Naopak pevné vazby na Brno má plzeňský stoper Luděk Pernica, jenž je odchovancem Zbrojovky. Za tu hrával i záložník Jan Sýkora, který je však dlouhodobě zraněný. Podzim už předčasně skončil i pro jeho spoluhráče Řezníka, Kašu, Tijaniho, Kopice a Klimenta.

Zbrojovka zavítá do Doosan Areny po dvou letech, tehdy viktoriáni vyhráli po brankách Čermáka, Kopice, Beauguela a Hořavy 4:1.

Výhru 1:0 v jarní odvetě pak zařídil Beauguel.

Po domácí derniéře s Brnem pak čeká plzeňské fotbalisty ještě v neděli od 15 hodin v pražském Ďolíčku zápas s Pardubicemi.

„Čekají nás teď nesmírně důležité duely. Musíme je oba zvládnout vítězně a pak bychom mohli podzim hodnotit úspěšně,“ prohlásil už po sobotní porážce s pražskou Spartou (0:1) krajní bek Milan Havel. V tom s ním souhlasí i spoluhráč ze záložní řady Lukáš Kalvach. „Máme sílu ten podzim dobře dohrát a pak se připravit na jaro,“ prohlásil člen širšího reprezentačního kádru.

S jakou náladou půjdou viktoriáni do zimní pauzy?