Příkosická Čechie si za poslední čtyři kola připsala dohromady 12 bodů a díky tomu zimuje na 9. příčce s celkovým ziskem 18 bodů .

TJ Slavoj Mýto TJ Čechie Příkosice 0:5 (0:2)

Čechie nastoupila do zápasu netradičně v černém. Důvod ke smutku to ale rozhodně nebyl. Ze vzájemného měření sil v okresním derby vyšla jako jednoznačný vítěz.

Domácí hráli ostře, ale převahu na hřišti měli hosté. V 10. minutě fauloval Kořán Krajdla a vzápětí následoval další nedovolený zákrok vůči Goszovi. Přímý kop Vlčka ale brankář Vaňátko zlikvidoval. Ve 12. minutě dostal Komanec žlutou kartu za reklamaci odpískaného faulu a o chvíli později napomenul hlavní sudí i Nového, tentokrát za nepřiměřený zákrok. Přímý kop domácích vyšel naprázdno a z protiútoku na druhé straně zahrozil Krajdl. V 18. minutě házel Pražák aut od rohového praporku. Votípka tělem odclonil dva domácí hráče, míč propadl před Komance, a ten ho špičkou kopačky dopravil do brány. Příkosice vedly 1:0.

Ve 24. minutě zahrávali domácí rohový kop. Jelínek dorážku vytáhl nad břevno a po druhém rohu skončil míč v jeho rukavicích. Ve 26. minutě dostal žlutou kartu domácí Fišer za faul na Komance.

Votípka v bráně

Chléb se lámal ve 30. minutě, kdy měli domácí blízko k vyrovnání. Jelínek vyběhl na hranici šestnáctky proti útočícímu Brožovi. Hrál sice míč, ale sudí Valenta nařídil pokutový kop ve prospěch Slavoje. Otřesený Jelínek se nechal ošetřit, takže trenér Vodrážka vytáhl z rukávu žolíka. Poslal do brány proti střele Votípku. Exekuce se ujal Fišer, ale jeho atypický protějšek střelu s bravurou vykopl. Po závaru v rohu hřiště skončil míč za pomezní čárou.

Vyloučený Fišer

Ve 34. minutě fauloval Fišer útočícího Krajdla a za proslov po zákroku dostal druhou žlutou kartu. Mýto muselo jeho vinou pokračovat v deseti. Před koncem první půle oslavovali příznivci Příkosic znovu nepřehlédnutelného Votípku. Po jeho přihrávce totiž Gosza zvýšil náskok Čechie na 2:0.

Také druhý poločas vypadal jako noční můra domácího Slavoje. Kořán obral útočícího Krajdla za cenu odkopu za brankovou čáru. Z následného rohového kopu zvýšil Nový na 3:0 pro Příkosice.

V 58. minutě se do brány Mýta postavil Szalai a Vaňátko šel pokračovat do pole. Zároveň z hřiště odešel Lukáš Brož a nastoupil David Hatina. V 64. minutě Pražák vybojoval míč u pomezní čáry, poslal přihrávku Votípkovi, ten obešel bránícího hráče a posunul Novému. Tomu nic nebránilo přidat další branku do mýtské svatyně. Další šanci měl o tři minuty později Krajdl, ale domácí kapitán Kořán mu míč v poslední chvíli vypíchl. V 69. minutě odešel za mohutného potlesku Radek Votípka na střídačku a do hry za něj nastoupil Kravařík. V 75. minutě dostal Krajdl žlutou kartu za to, že vystřelil do brány po odpískaném ofsajdu a hosté provedli dvojité střídání. Odešli Šefl a Krajdl a nastoupili Hrubý a Lukeš.

Slovní inzultace

Na druhé straně se pak děly věci. Vaňátko nerozdýchal verdikt sudího Valenty a jeho slovní atak obsahující řadu vulgarit nejtěžšího kalibru mu vynesl červenou kartu. Posledních třináct minut tedy rezerva Mýta pokračovala v devíti…

Vodrážka realizoval další dvojité střídání. Ze hřiště odešli Gosza a Pleticha a nastoupili Šlajch a Kasal.

Hřebíček do mýtské rakve zatloukl v 88. minutě Nový, který zaznamenal hattrick a na 5:0 zvýšil ranou ze 20 metrů. Po uplynutí hrací doby sudí Valenta zápas ukončil. Pak už následoval pouze vítězný chorál, který si Příkosičtí na trávníku odvěkého rivala zazpívali opravdu s chutí.

Oddíl Čechie Příkosice děkuje svým příznivcům za jejich podporu a věří, že mu zůstanou věrní i po zimě.

Mýto B: Vaňátko, Barczik, Kořán, Kalčic, Vild, Vonásek, Brož, Fišer, Pereira, Chmelík, Přibil, Střídali D. Hatina, Sůva, M. Huml, Szalai.

Sestava Příkosic: Jelínek, Votípka (69. Kravařík), Pleticha (79. Šlajch), Nový, Vlček, Pražák, Komanec, Čada, Gosza (79. Kasal), Šefl (75. Hrubý), Krajdl (75. Lukeš).