TJ Volduchy TJ Čechie Příkosice 3:1 (3:0)

Už v 7. minutě se mohli domácí radovat z vedení, protože sudí Krauz nařídil penaltu za faul na Paška. Jenže Bronova střela ze značky pokutového kopu mířila nad bránu. O tři minuty později se mohl na druhé straně Jandoš prosadit hlavou. Ve 12. minutě Čada zastavil nedovoleně Brona a ´ hřebenáři´ zahrozili z nebezpečné dorážky po volném přímém kopu.

Ve 14. minutě měli výhodu pokutového kopu hosté, po faulu na Benetku, ale i Hrubý mířil nad břevno. Benetka musel pro zranění střídat a místo něj nastoupil Kasal.

Hoblíkova tutovka

O chvíli později se příkosická obrana pomohla faulem na Tomáše Kratochvíla a z přímého kopu od hranice velkého vápna zavěsil ke vzdálenější tyči Hoblík. Volduchy vedly 1:0. Ve 27. minutě Gvizd složil Hrubého a Jandošovu střelu brankář Fous se štěstím vyškrábl.

Novákova dorážka

Po půlhodině hry se domácí radovali podruhé, když po rohovém kopu Moravce prodloužil Bron a z dorážky skóroval Novák. Následovala první žlutá karta, kterou za faul na Šefla uviděl domácí Gvizd. Ve 33. minutě naskočil při boxování míče voldušský brankář Fous na hlavičkujícího Nového a musel být ošetřován. Nový byl od hlavního sudího nepochopitelně potrestán kartou.

Gvizd jistí na 3:0

Ke vší smůle ve 37. minutě po dalším domácím rohovém kopu neudržel Jelínek míč v rukavicích. Využil toho Gvizd a přidal třetí branku do příkosické sítě. Volduchy vedly rozdílem tří branek. Ve 44. minutě zastavil Melka likvidačním zákrokem Krajdla a následovalo žluté napomenutí. Jenže Melka o minutu později stejně zboural i Kasala a po druhé žluté musel předčasně do sprchy. Po tříminutovém nastavení ukončil hlavní sudí Krauz poločas za stavu 3:0 pro Volduchy.

Ve druhé části hry bylo na trávníku poznat, že domácí hrají v početním oslabení.

V 54. minutě Kravařík střelou z úhlu orazítkoval pouze břevno. Brankář Fous kapituloval pouze v 70. minutě, kdy se po faulu na Votípku trefil z přímého kopu Vlček. Snížení na 3:1 nakoplo hosty k ještě bojovnějšímu výkonu. Jenže paní Štěstěna se rozhodla stát na straně domácího týmu.

Fous čaruje

V 76. minutě trefil Nový z voleje pouze boční síť. S ubývajícím časem hosté přidávali na tlaku, ale Fous na brankové čáře čaroval. Zlikvidoval bezpočet střel i dorážek, a přestože se hrálo převážně na jednu bránu, skóre se díky němu do konce zápasu již nezměnilo. Cenné tři body zůstaly ve Volduchách, které se díky nim dostaly v průběžné tabulce na 11. příčku, tedy před Příkosice.

Hráče Čechie čeká v neděli na domácím trávníku nelehký duel proti první Rakové. Zápas začíná v 15.30 hodin.

Sestava Příkosic: Martin Jelínek Benetka, Nový, Komanec, Čada, Jandoš, Krajdl, Šefl, Hrubý, Vlček, Kravařík (střídali: Kasal, Šlajch, Votípka a Jelínek)

Sestava Volduch: Fous Černý, Tomáš Kratochvíl, Novák, Hoblík, Melka, Moravec, Bron, Přibík, Gvizd, Pašek. (střídali: Zlatohlávek, J. Kratochvíl, Hraběta)