Zápas 11. kola proti Plasům měl pro hráče Příkosic slavnostní podtext. Na den před 45 lety, 1. listopadu roku 1969, dostal jejich oddíl jméno Čechie. O to cennější byl fakt, že „narozeniny" svého mateřského oddílu oslavili ziskem důležitých tří bodů.

TJ Čechie Příkosice TJ Sokol Plasy 2:1 (1:1)

I tentokrát se role trenéra ujal zkušený Radek Vodrážka. Jenže než se domácí hráči stačili na trávníku rozkoukat, prohrávali 0:1. Hned v první minutě se totiž Plasy dostaly před Vaníkovu bránu a Jílek z rohu pokutového území prostřelil vše, co mu stále v cestě.

Prvních dvacet minut pak byla hra velmi vyrovnaná, poté začali domácí získávat stále větší převahu. Ve 30. minutě fauloval Lukeš Matouška a střelou z úhlu zahrozil Macháček. Ve 35. minutě se faulem provinili hosté.

Pražák vyrovnal

Po Pletichově přímém kopu od půlící čáry nejprve pálil z voleje Komanec, ale jeho střela směřovala mimo. Vlček vrátil míč do chumlu před bránou, kde se nejlépe orientoval Pražák a bylo vyrovnáno. Po rozehrání na druhé straně zastavil Vaník střelu Macháčka. Ve 41. minutě vyběhl gólman Fazekaš až k hranici malého vápna. K míči se dostal Nový, ale jeho střela minula odkrytou bránu. Před koncem prvního poločasu si Pražák vykoledoval od hlavního rozhodčího Plundricha žluté napomenutí.

Ve 44. minutě domácím divákům zatrnulo, když po křídle utekl Švarc a nacentroval před bránu Macháčkovi. Ten se pokusil o dloubáček, ale přehodil nejen Vaníka, ale i příkosickou bránu. Poslední šance v prvním poločase patřila domácím, když po rohovém kopu Votípka mířil hlavou nad břevno.

Do druhého poločasu domácí vystřídali, místo Lukeše nastoupil Krajdl a hned ho bylo všude plno. V 55. minutě hlavičkoval Gosza do tyče, ale rozhodčí Plundrich stejně odpískal ofsajd. Vzápětí utekl Krajdl po křídle, ale jeho centr na Goszu neprošel. V 57. minutě trefil Nový břevno Fazekašovy svatyně. Málem platilo nedáš dostaneš. Na druhé straně Švarc poslal balón volnému Macháčkovi, ale Vaník mu vypíchl míč ukázkovým rozštěpem.

Nový rozhodl

V 62. minutě se domácí dostali do přečíslení. Novému nabíhali Krajdl a Komanec. Nový ale nakonec zvolil střelu od hranice šestnáctky a udělal správně. Proti jeho dělovce neměl Fazekaš šanci a domácí vedli 2:1. V následující minutě Vodrážka provedl druhé střídání, na post stopera místo Pletichy poslal Šlajcha. Hosté poprvé vystřídali v 69. minutě, místo Matouška šel na trávník Kučera. V 72. minutě mohli příkosičtí potvrdit své vedení, ale Jakeš v poslední chvíli vypíchl balón útočícímu Krajdlovi. Následovali dva rohové kopy domácích, ale obrana Plas byla na místě. V 77. minutě odešel ze hřiště Votípka a místo něj nastoupil Hrubý. Krajdl obešel bránícího Kučeru, ale míč skončil v rukavicích plaského gólmana. V 82. minutě pálil těsně vedle tyče Nový.

Nejblíže k vyrovnání měli hosté v 88. minutě po přímém kopu od hranice šestnáctky. Vaník si ale se střelou Pochobradského poradil. V poslední minutě řádné hrací doby realizoval trenér Vodrážka další střídání, Krajdla nahradil Jelínek. Na další avizovanou změnu už nedošlo, protože sudí Plundrich ukončil po dvou nastavených minutách zápas za stavu 2:1 pro domácí.

Také 12. kolo se odehraje na příkosickém trávníku. Čechie hostí v neděli od 14 hodin soupeře z Kralovic.

Sestava Příkosic: Vaník Gosza, Lukeš (46. Krajdl, 90. Tomáš Jelínek), Nový, Pražák, Komanec, Čada, Votípka (77. Hrubý), Šefl, Vlček, Pleticha (63. Šlajch).

Připraveni byli ještě Petr Kasal a druhý brankář Martin Jelínek.