Nýřany–Příkosice 2:6. Zápas začal bojovně, prvních dvacet pět minut nebylo jasné, kdo bude mít v utkání navrch. Hned ve 2. minutě poslal Krystl po křídle míč Štychovi, ale brankář Kouba byl rychlejší. Protiútok odvrátil Lisý hlavou. Vzápětí Papáček realizoval dlouhý výkop mířený na Štycha. O zlomek vteřiny před dopadem mu míč z hlavy sebral pohotový Kouba. Následoval protiútok domácích, Cink po křídle přihrál křížem na Schejbala, a ten v 5. minutě otevřel skóre na 1:0.

V 10. minutě následoval další útok domácích. Cink bojoval o míč s Papáčkem, ten odkopl, ale jen k domácímu Voráčkovi. Po závaru před brankou zůstal Vaníkovi pod nohama ležet Papáček, gólman ale míč chytil. Hodil míč po zemi Lisému, a ten poslal dlouhý balon na Krystla. Akce pokračovala přes Nového a Pražáka ke Štychovi, který v těsném kontaktu s brankářem neuspěl!

V 15. minutě podnikli seveřané další nebezpečný útok. Schejbal poslal míč Cvachoučkovi, kterému míč vypíchl Papáček. Při protiútoku byl Pražák stržen za dres na zem. Papáček rozehrál dlouhý míč na Štycha, toho fauloval Cink. Hosté kopali volný přímý kop ze zadního rohu velkého vápna a akce skončila míčem vyraženým na roh. Rozehrání standardní situace se ujal Pražák, o dorážku se pokusil Nový. Domácí odkopli míč směrem ke středové čáře, ale Komanec ho vrátil zpět do hry před jejich bránu. Následoval faul na Hrubého. Další volný přímý kop, tentokrát asi šest metrů od hranice velkého vápna, se odrazil od zdi zpět k Lisému a jeho druhá rána těsně minula břevno.

Ve 23. minutě po neúspěšném rohu domácích vykopl Vaník míč na půlku Krystlovi, ten po souboji s kapitánem domácích Liškou poslal míč na Štycha. Štych přihrál Novákovi, ten vystřelil ležícímu brankáři Koubovi přímo do náruče. O minutu později byl faulován kapitán hostí Komanec a Šindelář viděl žlutou kartu. Papáček poslal na bránu krásnou točenou střelu, kterou však domácí odrazili hlavou. Druhý pokus Papáčka skončil rohovým kopem. Ve 25. minutě se ho ujal Pražák, který poslal míč na hlavu Lisému a bylo to 1:1!

Domácí se ocitli v další šanci ve 27. minutě, když byl Papáček po zpracování míče házeného z autu přistrčen na zem. K míči sprintoval domácí Schejbal a Vaník musel vyběhnout daleko za hranici velkého vápna. Naštěstí pro Čechii byl u míče první a dělovkou ho poslal hluboko do pole domácích. Ve 32. minutě útočili domácí po faulu Lisého. Říha rozehrál Maškovi, toho o míč obral Hrubý a přihrál Krystlovi. Ten našel před bránou volného Nováka, který udělal před Koubou dvě kličky a s přehledem změnil výsledek na 1:2.

Od vstřelení druhého gólu měla Čechie na hřišti značnou převahu a podnikala jeden útok za druhým. Domácí se přeorientovali do role obránců. Ve 45. byl po faulu na Štycha potrestán žlutou kartou domácí Říha. Čechie se do konce prvního poločasu zapsala do střelecké listiny ještě jednou, to když se ve 46. minutě po Nového přihrávce hlavou Krystl trefil za Koubova záda na 1:3.

Do druhého poločasu nastoupila Čechie beze změny v sestavě. Hra pokračovala i nadále ve stejném stylu. Čechie útočila, domácí Nýřany se spíše bránily. V 58. minutě zahrál na půlce domácí Šindler rukou. Čechie rozehrála, ale hra byla po chvíli přerušena po faulu Krystla na nýřanského Říhu. V 60. minutě se trenér Cink dopustil velké strategické chyby. Vystřídal najednou Šindlera a Maška za jediné dva náhradníky, Anára a Niedermayera.

K údivu všech přihlížejících si vůbec nevšiml, že si Říha po Krystlově zásahu zhmoždil po špatném došlápnutí kotník a je mimo hrací plochu na zemi. Zraněný Říha nedokázal pokračovat ve hře ani po ošetření a v 66. minutě musel odstoupit. Domácí tedy pokračovali oslabení pouze v deseti. Mezi tím byl v 64. minutě na půlce Liškou nedovoleně zastaven útočící Pražák. Doslova proletěl vzduchem, ale rozhodčí hru nepřerušil, protože Liška zasáhl nejprve balón.

V 66. minutě brankář domácích rozehrál, ale k míči se dostali hosté, Pražák s Novákem se uvolnili na velkém vápně, Novák udělal před brankářem kličku a zvýšil skóre na 1:4. V 68. minutě se kapitánovi domácích, Liškovi nepovedla rozehrávka. Míče se zmocnil opět Pražák, nahrál Novákovi, a ten stejnou kličkou doleva oklamal znova gólmana Koubu. Stav byl už 1:5 a v 70. minutě byla hra přerušena po faulu na Štycha. Čechie střídala, trenér Vodrážka pojal výměnu velkoryse. Nikdo ho nemohl nařknout ze zbytečného zdržování. Pomezní arbitr Homr měl chvíli zamotanou hlavu, protože najednou odešli Papáček, Pražák, Štych a Hrubý. Jejich místo zaujali Šefl, Votípka, Krajdl a Kravařík.

V 72. minutě se domácí po dlouhé době pokusili o útok, byli však zastaveni signalizovaným ofsajdem. O dvě minuty později Novákova střela z dálky olízla břevno Koubovy brány. Další šanci měli i Kravařík, Šefl a Krajdl. V 78. minutě po nepřesné přihrávce Nového založili domácí útok, Komanec nedovoleně zastavil unikajícího Anára. Volný přímý kop ze vzdálenosti pěti metrů od hranice velkého vápna kopal Liška a trefil se za Vaníkova záda na 2:5.

Domácí ožili a v 70. minutě dostal Lisý žlutou kartu za faul na Schejbala. Další přímý kop domácích kopal opět Liška, tentokrát ho Vaník s přehledem chytil. V rozmezí 80. až 83. minuty měli šanci skórovat Kravařík a Nový. V 85. minutě se naposledy měnil průběžný stav. Votípka, držen hráčem, přihrál zpět Lisému, ten poslal míč Krystlovi, který našel volného Nováka. Novák se počtvrté za zápas trefil do černého a upravil tak na konečných 2:6.

V samotném závěru utkání se domácí ještě jednou pokusili zabojovat. Po střele Anára kopal rohový kop Schejbal a Vaník míč chytá. V 91. minutě ukončil rozhodčí Ulrych utkání.

Sestava Čechie: Vaník, Krystl, Štych, Papáček, Pražák, Komanec, Nový, Novák, Lisý, Hrubý, Lukeš. Náhradníci: Krajdl, Šefl, Votípka, Kravařík a Skala.

V sobotu: v sobotu od čtrnácti hodin se Příkosice loučí s podzimem. Na trávníku v Hrádku hostí Baník Zbůch, jemuž sepo sestupu z přeboru příliš nedaří.

Václav Moulis