Příkosice–Nýrsko 2:0 (0:0) – domácí Čechie, stále ještě oslabená o dlouhodobě zraněného útočníka Krystla, nastoupila k utkání s úkolem protrhnout smolnou sérii a vybojovat tři body.

Soupeř zlobil

Hosté však hned od začátku utkání ukázali, že i přes velkou marodku v kádru nedají domácím body zadarmo. Jejich tým posílený o čtyři rychlonohé dorostence začal útočit od první minuty. Ve 3. minutě kopali za sebou dva rohové kopy a v deváté minutě se jeden z útočníků ocitl sám před Vaníkem. Situaci zachránil Hrubý, který jeho střelu zblokoval. Vzápětí následovala táhlá střela z dálky, která naštěstí těsně minula pravou tyč Vaníkovy branky.

V 15. minutě stojí za zmínku krásná akce kapitána domácích Komance, který patičkou nahrál nabíhajícímu Hrubému. Ten bohužel pálil nad břevno. Ve 22. minutě se do šance dostali pro změnu hosté. Na střelu z rohu Vaník nedosáhl, naštěstí těsně minula jeho bránu. Minutu na to se zranil Jedlička a byl vystřídán Pražákem.

V rozmezí 30. až 35. minuty měli navrch domácí, všechny jejich akce však končily neúspěchem. Ve 39. minutě po faulu na Kravaříka viděl hostující Presl žlutou kartu za zakopnutý míč. Přímého volného kopu se ujal Vlček, o dorážku se pokusil Pražák, ale při střele uklouzl a upadl, druhý pokus namířil Novák nad bránu. Na konci prvního poločasu po Novákově rohu brankář Vaverka míč vyrazil, při svém zákroku se však udeřil hlavou o tyč brány. Jeho zranění nebylo vážné a mohl pokračovat ve hře.

Vlčkova trefa

Do druhé půlky utkání nastoupila Čechie s jednou změnou v sestavě, Hrubého nahradil Jandoš. Také druhé dějství začali hosté silným tlakem. V průběhu 46. až 50. minuty zlikvidoval výborně chytající Vaník minimálně šest jasných šancí.

Poté se hra vyrovnala a do mírné převahy se dostali domácí. Ve 68. minutě se domácí Novák dostal několikrát za sebou do střelecké příležitosti. Poslední pokus byl však z příliš velkého úhlu, a tak minul bránu. Votípka na dorážku již nedosáhl. V 71. minutě hosté faulovali Nového na hranici vápna. Přímý kop střelil Vlček neomylně za Vaverkova záda a bylo to 1:0.

O dvě minuty později si Nový fantasticky obhodil bránícího hráče, oběhl ho a pokračoval v tahu na bránu. Jeho střela však šla mimo. O dorážku se ještě pokusil Novák a o druhou Votípka, brankář hostí však obě zneškodnil. V 75. minutě Votípku střídal Lukeš. Ihned vybojoval míč, který nahrál Novákovi, ten opět nadvakrát střílel, ale oba pokusy byly zblokovány obránci hostů.

V 81. minutě se Novák ujal rohového kopu, Nový jeho střelu dorážel, obránci ji hlavou tečovali nad břevno. V 83. minutě měli navrch hosté, Běle zastavil jejich útok nedovoleným zákrokem, za který byl rozhodčím napomenut. Volný přímý kop z hranice velkého vápna Vaník s přehledem chytil.

Další volný přímý kop hostů následoval za tři minuty, tentokrát byl ze vzdálenosti zhruba čtyřiceti metrů a mířil pouze do zdi. V 86. minutě střídali domácí naposledy, Pražáka nahradil Pešek. Do šance se opět dostal po přihrávce od Šefla Novák, pálil však pouze do brankáře. Jeho velká snaha o vstřelení branky došla naplnění o minutu později. To se již Novák nemýlil. Míč si čtyři metry před brankářem nejprve přehodil z levé nohy na pravou a dělovou ránou upravil skóre na konečných 2:0.

Sestava Čechie: Vaník, Šefl, Jedlička, Vlček, Komanec, Nový, Novák, Votípka, Hrubý, Běle, Kravařík, střídali Jandoš, Pražák, Pešek a Lukeš.

V sobotu: v sobotu se vydá Čechie na horkou půdu do Bezdružic.

Václav Moulis