Libušín - Příkosice 1:3. Úvod zápasu papírovým prognózám však nenasvědčoval. Už v 5. minutě zahrávala domácí děvčata roh, ten však zneškodnila Wendlerová. V 8. minutě zahrozila střelou ze 30 metrů domácí Němcová. Až v 10. minutě ohrozila Panušková domácí svatyni, její střela mířila o metr vedle. Ve 13. minutě byla na půlce faulována Panušková, Málová zahrávala trestný kop, který přešel přes obranu domácích na Šálkovou. Běžela sama na brankářku a nedala jí žádnou šanci – 0:1.

Obdržený gól domácí hráčky nabudil a ve 20. minutě Wendlerová jen s obtížemi odvrátila trestný kop na roh. Trenér Michl musel zburcovat své svěřenky hlasitým povzbuzováním k vyšší aktivitě. Následovalo sólo Risplerové, ale její únik zastavila brankářka. Ve 30. minutě byla faulována Šálková, trestný kop Málové šel před bránu, ale Šálkové scházel krok k doražení balonu do brány.

Tlak děvčat Čechie sílil. Ve 34. minutě zahrávala Málová rohový kop. Závar před bránou vyřešila domácí gólmanka. O čtyři minuty později zahrávala Barnášová další rohový kop. Z nacvičeného signálu však Málová mířila o metr vedle. Ve 42. minutě mohl být výsledek 2:0 pro hosty, jenže gólmanka zmařila sólo Risplerové. Rozhodčí Dvořák k nelibosti trenéra Michla, příkosických děvčat i k údivu diváků nechal bez potrestání skutečnost, že brankářka chytila míč do ruky tři metry před pokutovým územím. Poločas skončil za stavu 0:1 ve prospěch hostů.

Po začátku druhé poloviny hry jsou to domácí, kdo je v první minutě v šanci. Wendlerová však střelu vykryla. V 50. minutě se skóre změnilo k radosti Čechie na 0:2. Berglová nádherně poslala do sóla Risplerovou, která podél brankářky po zemi nedala domácím žádnou šanci. Dále se do šance dostala Timofijová. Její lob šel metr nad břevno, v 58. minutě bojovná Timofijová našla Risplerovou, která svoje sólo také nedokázala proměnit. Domácí hráčky se pouze bránily.

V 65. minutě byla evidentně faulována Barnášová, kontakt však ustála a střelou trefila boční síť. V 68. minutě zachytila na půlce špatnou rozehrávku domácích Panušková, posunula balon po lajně Timofijové, ta z první dala Risplerové, která šla opět sama proti brankářce. Tentokrát však zvolila střelu obloučkem a míč končí pod břevnem domácí brány a bylo to 0:3.

Tlak Čechie pokračoval. Za další dvě minuty byla faulována Panušková a trestný kop Málové skončil ve zdi. Staré známé nedáš – dostaneš platilo i tady v 71. minutě. Libušínský tým rychle rozehrál trestný kop z půlky hřiště a Wohlmutová střelou k tyči nedala Wendlerové šanci – 1:3.

Trenér Michl zareagoval na vzniklou situaci střídáním. Nahradil unavenou Levovou odpočatou Vaníkovou. Hra se uklidnila, utkání se dohrálo v poklidu a rozhodčí Dvořák zápas v 91. minutě ukončil.

Trenér Michl řekl po zápase: „Hrát s posledním celkem tabulky nebylo snadné, děvčata svou hru přizpůsobila stylu domácích. Přesto přivážíme zvenku tři body a to je pro nás do dalších bojů moc důležité.“

V sobotu 3. října se v dalším kole III. ligy žen děvčata Příkosic utkají se soupeřem z Malešic. Tentokrát již opravdu na domácí půdě, na hřišti v Příkosicích. Začátek je v 11 hodin a píšťalky se ujme Veselý z Rokycan.

Sestava Čechie Příkosice: Wendlerová, Málová, Rybová, Berglová, Beňková, Barnášová, Panušková, Timofijová, Levová, Risplerová, Šálková, náhradnice Vaníková.

(mm)