Jejich počet neustále roste, o čemž jsme hovořili s jedním ze zakladatelů Miroslavem Klabanem.

Jak dlouho fungujete? A byla cesta k registraci složitá?
Fanklub jsme zaregistrovali před pěti lety i díky německému kontaktu, který nám hodně pomohl. Přesto jsme museli vyřídit spoustu papírování a formalit, abychom splnili podmínky. Povedlo se a Bayern Mnichov Red Dogs zpočátku fungoval spíše na rodinné bázi. Jezdili jsme na zápasy do Německa jedním nebo dvěma auty. Postupně jsme však sílili a přidávali se nováčkové.

Kolik vás je, jsou vaši členové jen z Česka nebo i ze zahraničí?Nevedeme si databázi, ale v podstatě každý, kdo fandí Bayernu sleduje naše aktivity. V tuzemsku jsme zastupoeni prakticky ve všech krajích, širokou základnu máme na sousedním Slovensku a spolupracujeme i s fanoušky v Polsku, Německu a zabrouslili jsme až do jižní Amertiky. Nedávno nás kontaktovali i příznivci Bayernu z Kanady, když hrál domácí zápas s Lipskem. Vypravili se do Mnichova, přespali však v Praze a přijali jsme jejich pozvání na pivo.

Jak často vyjíždíte na utkání Ligy mistrů nebo bundesligy?
Na každém domácím zápase jsme zastoupeni. Složitější je to s těmi venkovními, jelikož Bayern dostane jen přidělený počet vstupenek, které musí rozdělit mezi své fanoušky. Minulou sezonu v Lize mistru jsme byli například na venkovních zápasech s Barcelonou a v Plzni. Už se pochopitelně těšíme na start nového ročníku.

Tomáš Chorý v zápase s FC Drita.
Nemůžeme jet k odvetě do Kosova s tím, že se to udělá samo, varoval Chorý

Setkáváte se často? A přijímáte další nadšence?Jsme v každodenním kontaktu, jak v chatu, kde jsou přídáváni všichni, kteří s námi byli už na zápase. Kromě toho jsme v telefonickém kontaktu a pokud to čas dovolí, chodíme společně na pivo. Je to úžasné, jak se povedlo dát dohromady bayernovskou rodinu. Další nadšence mezi sebou rádi přivítáme, jenže místa a vstupenky nejsou neomezené. Cením si skutečnosti, že dlouholetí členové i nováčci se chovají při cestách i v ochozech slušně. Jsou disciplinovaní, ukáznění a dosud jsem nezaznamenal žádný výstřelek.