Pro Rokycany byla svatyně Jihočechů zakletá

Rokycany - Divizní FC podlehl rezervě druholigového Táborska 0:1. Nyní cestují naši zástupci do Milevska za sestupem ohroženým protivníkem

9.4.2015

Ilustrační fotoFoto: Krecl Aleš

Rezerva druholigového Táborska přijela k diviznímu střetnutí do Husových sadů s kádrem mladých ambiciózních hráčů, kteří předváděli bojovný výkon. Borci FC Rokycany s nimi dlouho dokázali držet krok. Jejich úsilí dvakrát zmařilo nastřelené břevno. Utkání rozhodla jediná branka z 54. minuty.

FC Rokycany FC MAS Táborsko B 0:1 (0:0).

První šance patřila hned v úvodní minutě domácím. Pavel Aubrecht si naběhl mezi dva obránce, obral je o míč a vypálil z dálky. Brankář Vavřina na míč nedosáhl, ale odkopem z brankové čáry hosty zachránil kapitán Chotovinský. Ve 4. minutě to mohlo být klidně 2:0 pro domácí. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Pavel Aubrecht, jenže míč orazítkoval břevno a od něho se odrazil ven.

Bez gólového efektu

V 18. minutě na druhé straně centroval Rabiňák na volného Froňka. Ten prodloužil hlavou nabíhajícímu Turkovi, ale jeho střelu mířila do rokycanského bloku těl.

Ve 29. minutě po faulu na Špice rozehrával volný přímý kop Vild. Poslal přesný pas na Spěváčka, který ale trefil pouze brankáře Vavřinu. Hned v následující minutě poslal Spěváček po narážečce s Mandousem míč do pokutového území. Dorážku zblízka ale zastavil praporek pomezní sudí Šafránkové. Na druhé straně se krásně uvolnil Rabiňák, ale Špic mu dokázal míč vypíchnout. Ve 33. minutě měl problémy táborský brankář Vavřina. Kropáček ho málem dokázal přehodit.

Další velkou šanci si domácí vypracovali ve 41. minutě po rohovém kopu. Na centr si naskočil Kropáček, ale míč se mu svezl po hlavě. Poslední minuty první části hry patřily hostům. Z běžeckého souboje dvou desítek, Procházky a Stuchlíka, vyšel lépe hostující útočník. Na jeho střelu Vild nedosáhl, ale odkopem z brankové čáry zachránil čisté konto Lukáš Aubrecht. Následoval ještě rohový kop, ale ten už měl rokycanský brankář pod kontrolou.

Rozhodl Rabiňák

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn v sestavě. Přestože si i na začátku tohoto dějství domácí vytvořili při zahrávání standardních situací několik slibných šanci, byli to hosté, kteří se v 54. minutě radovali ze vstřelené branky. Stalo se tak po ukázkové kombinaci, kdy Rabiňák z křídla poslal míč zpět nabíhajícímu Turkovi. Sám naběhl před bránu. Turek mu míč pod nohami obránců vrátil a Rabiňák zblízka překonal Vilda. Hosté vedli 0:1.

V 55. minutě dostal od hlavního sudího Matějíčka domácí Mandous žlutou kartu za faul na Froňka. V 60. minutě se dostali do přečíslení Spěváček s Lukášem Aubrechtem. Spěváček vystřelil z úhlu, míč minul bránu a Aubrecht už na dorážku nedosáhl. Rokycanský trenér Aubrecht v 63. minutě posílil útok dvěma čerstvými hráči. Z trávníku odešli Hlavsa a Lukáš Aubrecht, nastoupili Dobiáš a Krčál. V 70. minutě se dostal ke střele Černý a domácí fanouškové už viděli míč v síti. Jenže táborská brána byla zakletá. Hostům už podruhé pomohlo břevno.

Hráči Rokycan bojovali až do posledních vteřin zápasu. V 81. minutě pálil Pavel Aubrecht a k dorážce se dostal ještě Černý, jenže mířil mimo. V 83. minutě zahrávali domácí rohový kop a brankář Vavřina vyboxoval Spěváčkův střílený centr za brankovou čáru. Z druhého rohu už Rokycanští nezahrozili. Domácí předvedli strhující závěr zápasu, ale zkušený trenér Táborska si pomohl dvojím taktickým střídáním, při kterém získal cenné minuty. Po uplynutí řádné hrací doby a minutového nastavení ukončil sudí zápas za stavu 1:0 pro hosty.

Sestava Rokycan: Vild Hlavsa (63. Krčál), Špic, Hereit, Spěváček, Černý (85. Heller) Lukáš Aubrecht (63. Dobiáš), Procházka, Pavel Aubrecht, Kropáček, Mandous.

Nyní do Milevska

V neděli od 16.30 se chlapi FC představí v Milevsku a pořádající tým usiluje o záchranu. Rovněž FC nemá body na rozdávání, takže lze čekat urputnou bitvu!

9.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

V Mýtě byl opět vytvořen jediný okrsek pro téměř dvanáct set voličů. V místnosti tedy bylo zpravidla plno a zamířili sem na kontrolu i policisté.

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.