Jen čtyři body vykopali v minulém kole fotbalové 1. B třídy zástupci Rokycanska. Z výhry se radovala Raková, v divokém závěru remizoval Dobřív, ale Rokycany B i Hrádek vyšly naprázdno.

Raková–Kralovice 4:2 (2:1). Po nezdaru v okresním derby s Dobřívem se pořádající Sokol do seveřanů obul a v 18. minutě vedl už 2:0. Soupeř sice snížil, ale po obrátce domácí v 65. a v 85. minutě (z penalty) upravili stav na 4:1. Kralovičtí korigovali až v posledních vteřinách. Za vítěze dvakrát pálil do černého Jan Burda, jednou Štincík a Stanislav Burda.

Žihle–Hrádek 4:3 – v duelu nováčků se stateční hosté marně pokoušeli o bod. Chyby v defenzivě je poslaly zpět s prázdnou. Brankově se prosadili Šimánek, Mrva a Sommer.

Rokycany B–Černice 1:3 (1:1) – soupeř aspiruje na postup a o svých kvalitách přesvědčil v Husových sadech. Byl technicky i takticky na výši a nerozhodilo ho ani Spěváčkovo vyrovnání před odchodem do kabin ve 45. minutě. Po obrátce mužstvo z předměstí Plzně udeřilo ještě dvakrát.
Dobřív–SK ZČE Plzeň B 2:2 – Sokol narazil na houževnatého a bojovného soupeře. V první půli ho přelstil díky Reitspiesovi, který proměnil penaltu. Po změně stran ale hosté srovnali krok a v divokém závěru se děly věci! V 90. minutě si dali Plzeňané vlastní branku, pět minut na to byl po druhém napomenutí vyloučen Bezděk a v 97. minutě SK ZČE dokázal podruhé vyrovnat. Potom se hrálo ještě 120 vteřin…

Průběžné pořadí: za elitní trojicí Bezdružice, Černice, Žihle se usadily týmy Dobříva a Rakové. Ze šesté pozice je už s výraznějším odstupem sledují Rokycany B a na Hrádek zbyla nevděčná role Černého Petra.

Příští kolo: vyslance z Rokycanska zajímá výhradně nedělní odpoledne. Raková vyjíždí do Plzně za SK ZČE, kde je výkop už ve 14.30. O dvě hodiny později začínají duely Hrádek versus Rokycany B a Manětín–Dobřív.