Radnice–Raková 0:1. Po předchozích nezdarech se pokusili domácí oživit hru změnami v sestavě. Do útoku se po delší době vrátil Tomáš Buchanec, který v minulých zápasech hrál na postu krajního obránce. Do středu obrany nastoupil po dvouzápasové pauze Michal Maštera a do zálohy zkušený Roman Štěpánek.

Od začátku zápasu bylo znát že se hráči Rakové soustředí především na obranu a budou trápit obránce Sokola rychlými protiútoky. A z těchto důvodů nebyl k vidění žádný pohledný fotbal. Šancí na obou stranách se narodilo poskrovnu.

Z radnických hráčů se dokázal prosadit především Petr Loukota, který se po individuálních akcích dostával ke střelbě a několikrát nebezpečně centroval. Bohužel ve 23. minutě pronikl do vápna Šilhánek, ale míč si dal daleko od nohy a vytlačil se z ideální střelecké pozice. Přesto se brankář rozhodl vyběhnout a útočníka hostů fauloval. K pokutovému kopu se postavil sám Šilhánek a zařídil svému týmu vedení. Poté, co se ve slibné šanci nedokázal prosadit Michal Spal, skončil první poločas 0:1.

Druhý poločas se obraz hry nezměnil. Ani jeden tým si nevypracoval téměř žádné gólové příležitosti. Hra se pořádajícímu celku nepovedla oživit ani střídáními, kdy nahradil v útoku Pavla Mašteru Aleš Rataj a v záloze Romana Štěpánka vyměnil Petr Kočka. Radničtí věděli, že v tomto střetnutí jde vzhledem k hrozbě sestupu z 1. B třídy o hodně, a tak posledních dvacet minut dostali soupeře pod tlak, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Ke konci zápasu byly k vidění dvě červené karty. Jednu udělil nevýrazný sudí Formánek střídajícímu hráči Rakové Vrbovi (stop na dvě kola), který pobyl na trávníku jen dvě minuty. Na radnické straně byl vyloučen Michal Spal a po dvou napomenutích se vykoupil.

Sestava Radnic: Chaloupka - M. Rataj, V. Spurný, M. Maštera, J. Spurný - Loukota, Štěpánek (Kočka), Valenta, Spal, - P. Maštera (A. Rataj), Tomáš Buchanec.

O víkendu: Rakovou čeká těžký domácí souboj se suverénním Chotíkovem a zisk alespoň jednoho bodu by byl hodně příjemným překvapením.
Radnice se naopak vypraví do Druztové, která je v průběžném pořadí na čtvrté pozici.

(hav, int)