První kolo Poháru PKFS svedlo dohromady dva okresní celky. Na umělé trávě ve Zruči se Radnice utkaly s Mýtem, nastupujícím o dvě fotbalová patra výš.

ZAHOZENÁ PENALTA

 Hned ve druhé minutě zápasu zazmatkoval brankář Matouš a uzmul do rukavic malou domů od spoluhráče. Nařízený nepřímý kop z hranice brankového území bezpečně uklidil Esterka a Radnice vedly 1:0. V dalším průběhu zůstaly Radnice aktivnějším a lepším týmem. V desáté minutě se k trestnému kopu postavil Švajcr a Matouš s námahou vytáhl jeho pokus na roh.

 První vážnější šance Mýta přišla po osmnácti minutách, zato však byla gólová. Štych našel centrem Riegera, jeho hlavičku vyškrábl Spěváček, ale na dorážku Konopáska už byl krátký – 1:1. Obraz hry se ale moc neměnil, outsider stále podnikal nájezdy do mýtské obrany.

 V polovině první půle si Švajcr zopakoval přímý kop z téměř identické pozice. Zkusil šikovně obstřelit zeď, míč však skončil pár centimetrů vedle pravé tyče. Šest minut před přestávkou fauloval mýtský Smitka, centr Esterky vyrazil Matouš k volnému Poláčkovi, který ranou pod břevno vrátil borcům TJ Sokol vedení.
 Konec poločasu nabídl ještě jeden zajímavý okamžik. Anténe hloupě podrazil Švajcra v pokutovém území a k penaltě se postavil Esterka. „Při rozběhu jsem zavrávoral a trefil jsem si k tomu druhou nohu,“ sdělil po utkání exekutor, který poslal míč daleko mimo.

HABROVO VYROVNÁNÍ

 O přestávce obě strany prostřídaly několik hráčů, což pomohlo spíše Slavoji. Dvě minuty po změně stran potrestal faul Spurného opět Konopásek a bylo vyrovnáno. O pět minut později se na brankáře Vilda řítil zcela sám Vitouš. Snažil se zakončit obloučkem, na zkušeného brankáře si ale nepřišel. V 57. minutě vybojoval míč mladý Dongres, jeho centr do vápna odvrátil Rýdl, ale míč vybojoval kdo jiný než Konopásek, který završil hattrick – 3:2.

Zdálo se, že tenhle okamžik zlomí odpor houževnatých Radnic. Účastník krajského přeboru měl v dalším průběhu několik slibných brejků i šancí, které však nedokázal přetavit v gól. Logický trest si Radnice nechaly na poslední minutu. Ve vápně Mýta se dobře zorientoval Vitouš a křížem našel volného Habra, který neměl problém vyrovnat.

EXEKUTOŘI PROPADLI

 Opakoval se tak loňský scénář pohárového utkání Mýta s Volduchy. Tentokrát však Slavoj neuspěl v penaltové loterii a do druhého kola postoupili svěřenci trenéra Pavla Aubrechta. Střelci pokutových kopů se však museli červenat, neboť z deseti pokusů skórovali pouze třikrát!

„S výkonem i přístupem hráčů jsme naprosto spokojeni. Mohli jsme přidat ještě víc branek, ale i tak věřím, že do jarní části půjdeme dobře připraveni,“ zhodnotil postup svého družstva asistent Roman Štěpánek.