Radnice - Ve šlágru fotbalového okresního přeboru se lídr doma nadřel s houževnatým Spartakem.

29.4.2011

Ilustrační fotografie.Foto: P.Šilar

Souboj vedoucích týmů okresního přeboru v kopané přilákal sedmdesát diváků. Část radnických fanoušků dala přednost výletu do nedalekých Přívětic k derby OS.

Radnice–Strašice 3:2 (2:2) – zápas začali domácí aktivně a přesnou kombinací se dostávali na dostřel branky hostů. Ve čtvrté minutě rozjásal publikum Tomáš Buchanec, který se prosadil po přihrávce Krchova. Spartak dokázal rychle odpovědět a v deváté minutě vyrovnal střelou z hranice šestnáctky veterán Ineman. Radost Spartaku netrvala dlouho. Ve dvanácté minutě po výborné přihrávce Loukoty skóroval Krchov a Radnice byly na koni.

Strašice mohly rychle odpovědět, ale pronikajícího útočníka zastavil sporným zákrokem brankář Chaloupka. Píšťalka sudího Veselého zůstala němá. Hosté pokračovali ve snaze o vyrovnání a po hrubé chybě stopera Krchova musel předvést výborný zákrok Chaloupka. Na druhé straně mohl navýšit náskok Buchanec, ale šanci tentokrát neproměnil. Spartak se dočkal ve 32. minutě. Po jedné z velice nebezpečných standardních situací hlavičkoval přesně kapitán Červenka. Těsně před koncem poločasu mohli jít Radničtí potřetí do vedení. Hostující brankář výborně zakročil po střele Krchova.

Po přestávce oba týmy začaly o poznání opatrněji než v první půli a ani jeden z nich nechtěl udělat v takto důležitém utkání chybu, která by znamenala rozdílový gól. S postupem času byla patrná mírná územní převaha domácích, ze které vyplynulo několik střel ze střední vzdálenosti a slibná příležitost pro střídajícího Pavla Mašteru. Hosté spoléhali na rychlé protiútoky a nebezpečné standardní situace. Největší šanci měli po rohovém kopu, ale Chaloupka byl na svém místě.

Ke konci zápasu přišla nepříjemná situace, kdy se po střetu s obráncem nepříjemně zranil Radek Štych a hřiště opouštěl ve voze záchranné služby. Věřme, že zranění nebude příliš vážné a brzy se tento výtečný hráč vrátí na fotbalové trávníky. Když už zápas směřoval k remízovému konci, nacentroval míč do vápna Víťa Krchov. Valenta jako správný kapitán rozhodl přesnou hlavičkou k tyči o důležitých třech bodech a večírek mohl začít !
Sestava Radnic: Chaloupka-V. Krchov, J. Spurný, Valenta, Rataj, Loukota, Esterka (P. Maštera), V. Spurný, Kočka, Buchanec (Richter), M. Krchov.

29.4.2011

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Dobřívští házenkáři uspěli dvakrát

Rokycansko – Podzim národních házenkářů v oblasti vrcholí. Podívejme se na výsledky minulého kola.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Policie pátrá po Petru Šlehoferovi z Rokycan

Rokycany – Kriminalisté z oddělení obecné a hospodářské kriminality Rokycany pátrají po hledaném muži, na kterého byl soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.