Po slibném úvodu na Košutce (ale s prohrou 1:2) se fotbalisté Rakové poprvé představili v 1. A třídě ve svém areálu. Před 120 fanoušky remizovali v neděli večer s Nýrskem, ale druhý bod si odvezl soupeř!

Raková Okula Nýrsko 1:1 (0:0). Protivník z Klatovska dorazil s vizitkou čtyřgólové kanonády v Pačejově. I tentokrát se zpočátku zadáci pořádajícího klubu potili, ale bezbrankový stav se neměnil. Až po třiceti minutách se na opačné straně dostal k zakončení Řepka, jenže na Moravce nevyzrál. Vyznamenal se také domácí gólman Šilhánek zejména při Brožově dorážce.

Hned po obrátce se se Nýrsko marně dožadovalo pokutového kopu za údajnou hru rukou. V 58. minutě se areál otřásal v základech. Kapitán Břicháček zahrával trestný kop a jeho centr realizoval zkušený Silovský ve vedoucí branku. Přiostřilo se a domácí Rottenborn mohl být rád, že po zákroku na Koláře spatřil jen žlutou kartu. Vyrovnání se zrodilo v 71. minutě, kdy se míč doslova došoural za čáru. Borci Okuly byli při chuti a chvilku na to chtěli znovu penaltu po kontaktu dvou hráčů v šestnáctce, Opět marně, takže napínavé měření sil dospělo k rozstřelu.

Exekutoři Rakové v něm propadli. Úvodní tři pokusy skončily mimo branku nebo zásahem gólmana, takže favorit získal bonusový bod.

Rozhodoval Valenta, na pomezí mu asistovali Čermák s Hudečkem. Na žluté karty to skončilo 3:1.

TJ Sokol Raková: Šilhánek Kroc (61. Bartoš), Reitspies, Kašpar, Řepka, Břicháček, Silovský, Rottenborn, Vohár (77. Šilhánek) Bůcha, Smitka.

Zde je názor domácího lodivoda Lukáše Nováka: „Hrálo se na těžkém terénu a viděli jsme bojovné utkání. Podle mého názoru i remíza je spravedlivá. Byl to kvalitní zápas z obou stran."

O víkendu: Raková se vydá do Stříbra za Baníkem. Mužstvem, které je na chvostu, ale jen kvůli tragické koncovce. Herní projev týmu z Tachovska (mimo jiné s exligistou Pleškem) je mnohem lepší!