Promrzlý trávník v Rakové svědčil při prestižním souboji krajské 1. B třídy v kopané domácímu týmu. Hosté z Příkosic doplatili na nepřesné zakončování šancí.

Sokol Raková TJ Čechie Příkosice 5:2 (3:1). Obranu Čechie dokázal v 15. a 26. minutě přelstít dvakrát Jaroslav Bartoš. Hosté se ale nechtěli vzdát bez boje. Ve 34. minutě snížil na rozdíl jediné branky z pokutového kopu Pour a Příkosičtí se snažili o vyrovnání. Jenže z rychlého protiútoku ve 45. minutě inkasovali potřetí, když se trefil Vlastimil Štincík.

Po přestávce nastoupila obě mužstva na trávník beze změn v sestavě. Dobývání domácí brány pokračovalo a s ubývajícím časem se hra přiostřovala. Devadesát procent plochy bylo pokryto zmrazky, takže každý souboj s pádem na zem byl pro aktéry bolestivý.

V 59. minutě došlo na první střídání. Hosté poslali na trávník místo Goszy nestárnoucího Luďka Jandoše. Po pěti minutách hry se po Pourově přihrávce právě Jandoš trefil do opuštěné svatyně a naděje hostů na vyrovnání znovu ožila. Jenže domácí měli více fotbalového štěstí.

V 79. minutě Jelínka překonal Břicháček a poslední zásah si domácí schovali do závěru střetnutí. Po nedovoleném zákroku a Smitkově přímém kopu prošel míč pod nohami obránců a gólman Jelínek měl zakrytý výhled 5:2!

Raková: Jan Šilhánek, Rottenborn, Bartoš, Jakub Procházka, Kašpar, Vohár, Bůcha, Pavel Procházka (70. Běle), Štincík, Břicháček, Smitka.

Příkosice: Martin Jelínek Čada, Komanec, Tomáš Jelínek, Kohout, Gosza (59. Jandoš), Nový, Pour (85. Šefl) Krajdl (86. Varvařovský), Voříšek, Pražák.