Rapid na domácí trávě zdolal FC Rokycany B

Rokycany - V hektickém závěru na Lopatárně dělil hráče záložního týmu Rokycan jen krůček od vyrovnávací branky. V příštím kole hostí FC Sušici

4.11.2015

SKP Rapid Sport Plzeň - FC Rokycany BFoto: Foto: Deník

Ani v zápase na plzeňské Lopatárně nebyla rezerva FC Rokycany kompletní. Tentokrát v poli nejvíc chyběl zraněný Marek Jedlička. Michal Blecha, který pro tento zápas převzal roli trenéra, se musel obejít i bez případných posil z prvního týmu, který ve stejný čas hrál v Českém Krumlově.

Přestože Rapid vedl (i díky sporné penaltě) už o tři branky, Rokycany B měly po celý zápas herně navrch. Trenér Mysliveček po zápase přiznal, že kdyby se hrálo ještě chvíli, nejspíš by zápas dokázaly otočit.

SKP Rapid Sport Plzeň FC Rokycany B 3:2 (2:0)

Po rozpačitém začátku se v 8. minutě hosté dostali do vedení. Zajíček házel aut od rohového praporku a Navrátil mu míč přiklepl zpátky. Podél brankové čáry poslal Zajíček centr k bližší tyči, kde míč hlavou tečoval Čupalka. Přestože Jakub Kořínek ještě stihl vykopnout míč z brány, přerušil hlavní sudí Janda hru, aby uznal trefu domácích jako regulérní. Rapid vedl 1:0.

V průběhu celého prvního poločasu měli však hosté herně navrch. Po nedovolených zákrocích domácí obrány zahrávali několik standardních situací, ale brankář Petr Beke měl přímo z pekla štěstí. Většina střel těsně míjela tyče či břevna.

Ve 21. minutě málem došlo i na vlastní branku. Nový poslal malou domů, kterou Beke minul a následně svého spoluhráče zostra napomenul. V rozmezí 25. 40. minuty Rokycany vybojovaly několik rohových kopů, ale chyběl jim potřebný kousek štěstí při zakončení.

V posledních minutách prvního poločasu došlo k absurdní situaci. Útočící František Peroutka byl u hranice pokutového území křižován rokycanským Hlavsou. Stihl přihrát na svého spoluhráče, který byl v ofsajdu, a upadl. Přestože pomezní sudí Burda signalizoval ofsajd, hlavní rozhodčí vyhodnotil situaci jako nedovolený zákrok. Přestože mu Peroutka potvrdil, že upadl sám, nařídil pokutový kop ve prospěch domácího týmu. Jeho exekuce se ujal Trojanec a domácí vedli 2:0.

Situaci neunesl hostující Hlavsa. Vulgárně vynadal sudímu Jandovi a musel předčasně do sprch. V nastavených minutách měli domácí ještě výhodu přímého kopu ze strany pokutového území, ale Wohlmuth střelu vyboxoval a sudí odpískal přestávku.

Do druhého poločasu nastoupili hosté v početním oslabení. V 62. minutě využil přesilovky Trojanec. Doběhl dlouhý míč, obešel dva dobíhající obránce Rokycan a prostřelil Wohlmutha ranou ke vzdálenější tyči. Rapid vedl už 3:0.

Borci z Rokycan ale nesložili zbraně. O pět minut později se k míči v pokutovém území dostal Tobrman, obešel čtyři hráče a pátému nezbylo, než ho poslat k zemi. Pokutový kop si kapitán hostů vzal na triko, a přestože Beke odhadl směr střely, neměl proti ní šanci. Bylo to 3:1.

V 78. minutě přidal další trefu za Bekeho záda Abrt. Přestože hosté tlačili do posledních vteřin zápasu, hrstka přihlížejících diváků se vyrovnávací branky nedočkala. Přesně v 90. minutě ukončil sudí Janda zápas za stavu 3:2 pro domácí.

Sestava Rokycan: Wohlmuth Kroc (81. Havlíček), Hlavsa, Škarda, Jiří Kořínek, Tobrman, Jakub Kořínek, Trnka, Abrt, Křikava, Pfeifer (64. Burket)

Příště: rokycanskou rezervu čeká v neděli 1. listopadu poslední zápas před domácím publikem. Od 14 hodin hostí na trávníku v Husových sadech lídra ze Sušice.

4.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Dobřívští házenkáři uspěli dvakrát

Rokycansko – Podzim národních házenkářů v oblasti vrcholí. Podívejme se na výsledky minulého kola.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Policie pátrá po Petru Šlehoferovi z Rokycan

Rokycany – Kriminalisté z oddělení obecné a hospodářské kriminality Rokycany pátrají po hledaném muži, na kterého byl soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.