Po dlouhých 45 letech se fotbalisté TJ Město Zbiroh probojovali do krajské 1. A třídy. Dnes v podvečer zahájí přípravu na tuto kvalitní soutěž!
Společně budou trénovat hráči obou celků dospělých a s nimi také dorostenci , kteří se rovněž radovali z postupu. S ohledem na dovolené ustoupilo vedení klubu od letního soustředění. Naplánovalo tři až čtyři tréniny týdně ve vlastním sportovním areálu a několik přípravných střetnutí. S Hořovicemi na jejich hřišti a se Žebrákem i dorostem Rokycan na stadionku v Líšné.
Složení mužstva žádných výrazných změn nedozná. V jednání je příchod dvou až čtyř nových tváří se zkušenostmi z vyšších tříd, ovšem jasno bude až po určení konečných kádrů týmů. Pozitivní je fakt, že na podzim pomůže nováčkovi alespoň v domácích střetnutích bývalý reprezentant Martin Frýdek a vyloučen není příchod jednoho fotlbalisty, který kopával nejvyšší tuzemskou soutěž. Pokud jde o odchody, projevili zájem bratři Šmídové.
Do 1. A třídy vstoupí Zbiroh v Žichovicích (5. srpna od 15 hodin). V neděli 12. srpna od 10.15 hodin přivítá TJ Město dalšího nováčka z Kolovče a v sobotu 18. srpna pojede do Nepomuku.