Fotbalisté TJ Město Zbiroh pilují formu před výkopem krajské 1. A třídy. Hned v úvodu náročné soutěže je prověří další dva nováčkové – Žichovice (v neděli 5. srpna na hřišti soupeře) a Koloveč (v neděli 12. srpna od 10.15 na domácí trávě).

Po několika trénincích bylo první prověrkou před sezonou utkání v Hořovicích. Středočeši, kteří se dávají dohromady se Bzovou, postavili spíše divizní tým.


Jaroš neuspěl
Minimálně šest soupeřových fotbalistů v základu, kteří budou nastupovat v divizi, svědčilo o tom, že Bzová přikládá zápasu značnou váhu. Měla optickou převahu, jenže k vedoucí brance jí musel pomoci nešťastnou tečí Stanislav jaroš. Jeho jmenovec Michal se na opačné straně hřiště mohl proslavit, ovšem to by musel proměnit alespoň jednu ze svých stoprocentních šancí.

Dibus snižovalV přestávce byl slyšet zvýšený hlas trenéra Beznosky (bývalého sparťana), a tak protivník vyběhl na trávník se zvýšenou motivací. V 58. minutě zvyšoval na 2:0, ovšem o patnáct minut později se dočkali i hosté. Dibus proměnil samostatný únik (na jeho konci předvedl nefalšovaný hokejový blafák) a bylo to jen o gól. Uklidnění v řadách Bzové přinesl třetí gól v 77. minutě.

Zbirožští se představili v sestavě: Mulač, Oldřich Staněk, Jaroš, Ludvík, Procházka, Konětopský, Klíma, Brož, Bystřický, Michal Jaroš, Dibus (střídali v 60. minutě Kugler, Sklenář, v 65. Barza a v 75. minutě Pražský).

Generálkou na 1. A třídu bude středeční souboj se žebrákem. Opět v Líšné, a to od 17.30 hodin. Předzápas obstarají od 15.15 dorostenci obou klubů.