Mýto–Blovice 2:2 (1:1) – první překvapení čekalo na fanoušky Slavoje při nástupu mužstev. Mezi tyče se postavil zkušený René Planeta. Hned ve druhé minutě poslal pozdrav na jeho svatyni Komorous a odražený míč skončil mimo tyče. Rovněž v minutě šesté jižané zahrozili, nebezpečný protiútok zastavil Kalčic. Paradoxně udeřilo na opačné straně.

V osmé minutě zaváhal Davídek a Michal Veverka prostřelil brankáře – 1:0! Náskok mohl pojistit po čtvrthodině hry Šobáň. Po Jiřincově rohu hlavičkoval jen do gólmana. Chvíli na to byl faulován Kříž a sám realizoval trestný kop do zdi bránících hráčů.

Ve 22. minutě pálil Veselý mimo a hosté se osmělili. Ve 26. minutě chyboval Michal Huml a nedovolený zákrok na Neuberka potrestal z trestného kopu Davídek. Poslal míč přesně k pravé tyči. Ve zbytku poločasu se nestalo nic mimořádného s výjimkou Jiřincova stříleného rohu, s nímž si poradil brankář Dolák.

Po změně stran odvrátil další Davídkův trestný kop hlavičkující Šobáň. Škoda, že hned z protiútoku hlavičkoval Štych jen do tyče. V minutě pětapadesáté Kříž vysunul Veverku, a ten běžel sám na gólmana. Bohužel ho nechal vyniknout.

Konstrukce blovické svatyně se třásla i po hodině hry, kdy Kříž nastřelil břevno. Neprosadili se ani Jiřinec s Veverkou, ale v 69. minutě se věrné publikum dočkalo. Faulovaný Jiřinec sám zahrál trestný kop zkušeně a bylo to 2:1!

Protivník reagoval náporem a po zahozených příležitostech Davídka i Tučka přišla 80. minuta. Libor Loula se dostal k opakované střele a podruhé pokořil Planetu. Na dělbě bodů se už nic nezměnilo.

Sestava Mýta: Planeta, Michal Huml, Kalčic, Šobáň, Tomáš Huml, Císař (83. Pěnkava), Jiřinec, Kříž (63. Michal Ineman), Štych, Veselý, Veverka.

Další zápasy: zapotila se suverénní Koloveč, když vyhrála v Žichovicích těsně 3:2. Lídr už má před dvojicí Chotíkov (těsná výhra 1:0 v Losiné), Nýřany (4:1 nad Luby) náskok třinácti bodů.

Nás ale zajímají spíše spodní patra. Zbiroh je nyní třináctý s 13 body (stejně jako Tatran Chodov), Mýto s odstupem dvou bodů okupuje 14. pozici a má před sebou výjezd do Chlumčan. Nejhůře je na tom dvojice nováčků ze Žichovic a Losiné.