Tobrman trefil body

ROKYCANY– Zbývající část krajského přeboru v kopané začala pro FC Rokycany dobře. V prvním z dvanácti jarních vystoupení zvítězil v Plzni nad SK ZČE těsně 1:0!

3.4.2007

Ilustrační fotoFoto: VLP

Naši zástupci se představili bez Jíchy (vstupoval do stavu manželského) a do hry nezasáhl ani zkušený Mraček. Přesto se hned v sedmé minutě ocitl ve slibné pozici Abrt, jenže zadák domácích nebezpečí odvrátil. Na opačné straně zahrozil soupeř v patnácté minutě a po Světlíkově zákroku se dožadoval pokutového kopu. Sudí Vondra byla naštěstí jiného názoru. Rokycany postupně přebraly taktovku a jejich tlak byl vyjádřen příležitostmi Schveinerta, Kříže nebo Krchova.

Udeřilo až ve 25. minutě. Schveinert byl zastaven nedovoleně a po Papáčkově trestném kopu rozvlnil hlavou síť Tobrman – 0:1! O chvíli později rezultoval z akce Kučera–Papáček rohový kop. Petřínští na nepříznivý vývoj reagovali až po půlhodině hry. S hlavičkou si Vild poradil a vzápětí zneškodnil dvě obrovské šance! Skóre se nezměnilo, takže do kabin odcházeli spokojenější hosté, kteří měli na kontě dvě žluté karty. Vyfasovali je Abrt a Tobrman.

Po změně stran Mraček střídal Krchova a také domácí poslali na trávník nové tváře. SK ZČE zahájil náporem a zahrával dva rohy. Na druhé straně se blýskalo v 54. minutě. Po Abrtově hlavičce poslal Kučera míč nad břevno! Ochránce svatyně FC se vyznamenal kolem šedesáté minuty, kdy napravoval zaváhání obránců při rozehrávce.

Kučera měl druhý gól na noze i v 63. minutě, jenže špatně si ho zpracoval. O deset minut později mohl zajistit klid svým spoluhráčům Abrt, ovšem při dorážce propadl.

Posledních patnáct minut – a s nimi sedmiminutové nastavení – bylo pro Rokycany náročné.
V 80. minutě si arbitr vymyslel trestný kop a zároveň žlutou kartu pro Schveinerta, ovšem bojovníci v dresu FC cennou výhru udrželi.
V sobotu odpoledne dorazí do Husových sadů Horní Bříza.