Fotbaloví příznivci v ochozech tachovského stadionu viděli dobrý fotbal, ve kterém Rokycanští neměli daleko ke třem bodům. Přitom jim scházeli Abrt, Brož, Kozler, Mraček, Jícha i Kohout! navíc borci FC dobře věděli o kanonádě soupeře (13:0) s Horní Břízou.

Krátké vedeníPo opatrném úvodu se útoky střídaly na obou stranách, ovšem většinou končily před šestnáctkou. V sedmé minutě se zaměřoval Bečvář, na druhé straně si zapsal střelecký ´zářez´ Kučera. V 17. minutě se po individuální akci dostal do šance Machač, jehož střelu zblokovala obrana hostů. O dvě minuty později se po průniku Kučery a jeho střetu s obráncem dožadovali Rokycanští pokutového kopu, ale hrálo se dál.

Od 22. do 25. minuty měli domácí tři vyložené příležitosti. Nejdříve po akci Ladislava Čížka a Machače střílel Malý jen do gólmana. Pak Vild vychytal Machače a neprosadil se ani Malý, když zaváhal Světlík. Ve 30. minutě o sobě dali vědět hosté, když se po střele Tobrmana vyznamenal Pták. Gólman měl štěstí o tři minuty později po nádherné akci Kučery, z níž rezultovala tyč, nastřelená Scheinherrem.

Ochránce tachovské svatyně kapituloval až ve 38. minutě a musel se červenat. Scheinher centroval a Kučera na druhý pokus rozvlnil síť – 0:1! Rokycanští se z vedení radovali jen tři minuty. Po rohovém kopu skóroval hlavou Jan Viterna – 1:1. To běžela 41. minuta a domácí si ještě do konce poločasu vypracovali velkou příležitost. Při střele Šáchy se ale opět vyznamenal Vild.

Šťastný v šanciPo změně stran hned v první minutě hlavičkoval Chada jen do gólmana. Domácí se snažili a Rokycany se dostaly pod tlak. Obrana i s notnou dávkou štěstí odolávala. Zkušení hosté ovšem využili každého vhodného okamžiku k protiútoku. Domácí měli blízko k vedoucí brance v 59. minutě, kdy Lukáš Čížek hlavičkoval do břevna a s dorážkou si poradil brankář FC.

O minutu později se po závaru před brankou hostů nepodařilo propasírovat míč do sítě Lukáši Čížkovi a ani Chadovi. Štěstí se od domácích odvrátilo i v 65. minutě. Malý napřáhl z dvaceti metrů k dělovce a míč se od břevna odrazil před brankovou čáru. Následná dorážka Bočka skončila v náručí gólmana Vilda.
V závěru zápasu zlobili hosté, když jejich nebezpečné protiútoky do otevřené obrany hrozili gólem. V těchto chvílích podržel Tachov gólman Pták.

Nejblíže k brance měly Rokycany v 76. minutě. Zcela sám před gólmanem se ocitl Šťastný, ovšem domácí zadák jeho střelu vyrazil. V pohledném utkání tak byli s remízou více spokojeni hosté

V sobotuodpoledne Rokycany hostí Horní Břízu (začátek je už v 16.30).