Rokycany na jihu uspěly

ROKYCANY -Fotbalisté FC Rokycany zabodovali naplno v uplynulém kole krajského přeboru. Porazili TJ Přeštice 3:2 a cenné je, že se výhra zrodila na soupeřově hřišti!

3.5.2007

Poločas: 2:0
Předehra zápasu byla zajímavá. Za Rokycany nastoupil Brož z kádru záložního týmu a v týmu jižanů povolal nový trenér Jiří Roud zkušené duo Šindelář–Kuneš.

Hosté o sobě dali vědět hned ve třetí minutě při Papáčkově sólu. Přeštičtí reagovali trestnými kopy Mareše i Procházky, gólman Vild byl na místě. V minutě desáté zvonila tyč jeho svatyně, ovšem už dlouho předtím signalizoval asistent sudího ofsajd. To samé se opakovalo při protiútoku na opačné straně, trefa Mračka uznána být nemohla.

Papáčkův trestný kop svištěl vedle tyče, neprosadil se ani domácí Šperl a ve 35. minutě udeřilo. Kučera si dvakrát s Kohoutem efektně i efektivně vyměnil míč a zakončoval ranou do prázdné branky – 0:1. Otřesenému protivníkovi zasadili naši vyslanci druhý úder hned ve 38. minutě. Kučera utekl a naservíroval míč Mochňákovi před opuštěnou svatyni – 0:2. Otřesenému soupeři se dýchalo těžce, ale před odchodem do kabin dvakrát vystrašil obránce FC.

Kučerova pojistka
Domácí se po změně stran vrhli do útoku. Šperl ani Kuneš se v koncovce neprosadili a v 55. minutě po skvělém Vildově zákroku podnikly Rokycany další smrtící brejk. Mochňák vyzval ke skórování Kučeru, a ten neodmítl – 0:3. Přeštice klesly do kolen a jejich zoufalý nápor končil nahranici šestnáctky. Pomohl jim až hlavní arbitr.

V 75. minutě nařídil diskutabilní penaltu a přes Vildův vynikající reflex si míč našel od tyče cestu za jeho záda. Škoda, že Kohout zahodil v 84. minutě samostatnou akci, protože v nastaveném čase zaváhal gólman i zadáci FC a borci pořádajícího klubu se dostali na dostřel jediné branky. K vyrovnání už jim naštěstí čas nezbyl.

Sobota: Chanovice
Už pozítří přebor pokračuje a do Husových sadů zamíří ambiciozní Chanovice. Bývalý divizní účastník se pohybuje v popředí tabulky. Sice bez postupových ambicí, ale přesto s kvalitním kádrem. Rokycany však chtějí potvrdit výhru z jihu, takže si duel začínající v 17 hodin nenechte ujít!

3.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.