Rýdlova tečka
Poslední mistrovský duel se v areálu FC týkal Klatov B. Hosté, bezprostředně ohroženi sestupem, neměli nárok a odvezli si debakl 1:5 po poločase 0:3!
Volno dostal v domácím celku Schveinert, ale a útočné ladění FC to poznat nebylo. Hned ve třetí minutě zahrál roh Papáček a Procházkovu hlavičku s námahou gólman vytěsnil. Soupeř zahrozil po špatné malé domů Čiháka, naštěstí Vild byl na místě.

Tlak Rokycan pokračoval a v šancích se ocitli Kučera, Papáček nebo Kohout. Udeřilo až ve dvacáté minutě, kdy Kučerův centr zastavil obránce rukou a pokutový kop právě Kučera proměnil. Další stoprocentní příležitost zahodil Brož a s průtrýí mračen přišly další branky. Ve 36. minutě zaváhal ochránc klatovské svatyně, Kučera ideálně uvolnil Kohouta a bylo to 2:0. Tři minuty před odchodem do kabin Mraček poslal roh na Rýdlovu hlavu a bylo to 3:0. rezerva šumavského protivníka reagovala střelou Tomana, s níž si poradil Vild.

Jedlička na trávě
Po změně stran se borci pořádajícího klubu převlékli do suchého, zatímco soupeř dvakrát střídal. Aktivní Tobrman se ocitl třikrát ve výhodných pozicích, ovšem štěstíčko neměl. Až po hodině hry Papáček uvolnil Kohouta, jehož individuální průnik skončil čtvrtým gólem v Hermanově síti. Vzápětí brankář TJ překazil radost Tobrmanovi a na opačné straně se zadáci FC dopustili nedovoleného zákroku v šestnáctce. Šlechta se nemýlil a snížil.
Rokycany však režírovaly vývoj střetnutí. Procházka hlavičkoval nad břevno, Brož mířil těsně mimo, neudeřilo ani z Papáčkova trestného kopu a až v 81. minutě se po Jíchově asistenci prosadil znovu Kohout.

Tři minuty před koncem si trávník vyzkoušel dlouhodobě zraněný Miroslav Jedlička mladší.