Vlastenec FCPřed parádní diváckou kulisou začali domácí nebojácně. Hned v první minutě hlavičkoval Herman vedle. Z protiútoku Jícha našel Schveinerta, jehož volej z osmnácti metrů olízl tyč. Vzápětí byl nedovoleně zastaven Scheinherr a Jíchova hlavička přeletěla břevno. Z Papáčkova úniku rezultoval roh a až po dvaceti minutách se Baník vymanil z defenzivy. Nejprve Steibach mířil těsně mimo a ve 22. minutě se pět stovek fanoušků dočkalo první branky.

Vild sice stihl po chybě zadáků míč vyrazit, ,jenže přímo do Pytlíka a od něho skončil za lajnou. Vyrovnat mohl po půlhodině hry Kučera. Po nepovedené malé domů však z deseti metrů netrefil opuštěnou svatyni! Ve 37. minutě byl právě Kučera zastaven v rozporu s pravidly a po trestném kopu se před brankou blýskalo, leč neudeřilo. Neujala se ani Tobrmanova dělovka, Scheinherrova individuální akce a ve 41. minutě zahodil Jícha pátou vyloženou příležitost FC. Po sérii tří rokycanských rohů se tým radoval těsně před odchodem do kabin. Kučerův centr prodloužil hlavou Papáček a Schveinert srovnal.

Převaha FCPo přestávce se obraz hry nezměnil. Naši vyslanci měli navrch a dokumentovaly to pokusy Papáčka (roh) a Kučery (mířil vysoko). Paradoxně se opět prosadil soupeř. V 53. minutě zaváhal Jícha při dalekonosném centru a Schejbal se nemýlil. O dvě minuty později se Rokycany marně dožadovaly pokutového kopu po hře rukou obránce Baníku, ale gól daly v 61. minutě ze hry. Střídající Abrt obral o míč protihráče, našel Kučeru a ten ideálně uvolnil Tobrmana. Jeho střela zaplula od břevna do sítě – 2:2.

Borci FC toužili po třech bodech a v 66. nezužitkovali trestný kop z hranice šestnáctky. Brož poté přestřelil opuštěnou branku a minimálně sedmou šancí pohrdl Schveinert. V 87. minutě se zlobily Rokycany na sudího Kračmera z Plzně, neboť po další ruce jim odepřel pokutový kop. Mezi tyče se netrefil ani Tobrman, a tak alespoň v koncovce převzal otěže soupeř. Hermanův trestný kop vyrazil v 89. minutě Vild na roh a tentýž hráč vzápětí pálil těsně mimo.

V sobotu: ChrástTřetí kolo přiláká fanoušky v sobotu do Husových sadů. Od 17 hodin se tu představí ambiciozní Spartak Chrást, který je zatím v tabulce třetí. Ke konci jara FC vyhrál jasně 4:1!