Úvod: Kohout, závěr: Kučera

ROKYCANY - Muži FC Rokycany se konečně prosadili v domácím prostředí. Rozdrtili FK Tachov 5:0!

22.5.2007

Hosté se Šebkem
Naši zástupci nemohli počítat s nemocným Brožem a scházel i Schveinert, který to z utkání dorostenecké ligy v Olomouci stihnout nemohl. Hosté naopak dorazili s talentovaným gólmanem Šebkem, který se upsal Chelsea. Práci měl hned v první minutě po Mochňákově hlavičce a chvíli na to zmařil šanci Kučery.

Pokusy Jíchy a Tobrmana se mezi tyče nevešly a tlak FC pokračoval. Mračkův úmysl překazili zadáci, Mochňák a Kohout stříleli mimo a po půlhodině hry nastřelil Mochňák břevno. Konstrukci olízla i Mračkova střela a když se ve 37. minutě neprosadil ani papáček, ochoze jen vzdychly. Vzápětí měli fanoušci důvod k radosti.

Kohout převzal dalekonosný pas a z úhlu zaskočil Šebka. Autor vedoucí branky byl při chuti a hned vymyslel individuální průnik, zakončený Papáčkovou nepřesnou hlavičkou. Před odchodem do kabin si jako přes kopírák počínal i Kučera.

Kanonáda FCPo změně stran nebrala drtivá převaha Rokycan konce. Dvakrát zahrozil Kučera a v 52. minutě se prosadil Procházka přesnou hlavičkou. O tři minuty později Tachovští zažehnali nebezpečí, ale jen na okamžik. Po Mračkově rohovém kopu rozvlnil síť Tobrman – 3:0!

Jasný náskok FC byl zasloužený a pojistit ho mohli Mraček s Kučerou. Na opačné straně hřiště dal o sobě vědět Čížek a Jícha pak zažehnal nebezpečí včasným odkopem. V minutě čtyřiasedmdesáté utekl Kučera a rybičku Tobrmana přibrzdila až sít.

Čtyřbrankovým rozdílem to neskončilo. Šebek se v koncovce několikrát vyznamenal, jenže v 86. minutě ho přelstil Kučera. Abrt ještě v posledních vteřinách zahodil jasnou příležitost.

22.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Uhynulá ryba. Ilustrační foto.

V Příkosicích uhynuli jeseteři

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun.

Cheznovice načepovaly Radnicím desítku

Rokycansko – Kanonýři měli v devátém kole fotbalového okresního přeboru nabito! V pěti zápasech nastříleli 34 branek, což průměr téměř sedm gólů na jedno utkání!

Naši prvňáci ze ZŠ ul. Míru, Rokycany

Rokycansko - Ve středu 18. října najdete v Rokycanském deníku prvňáky z 1. B ze ZŠ ul. Míru, Rokycany. Nezapomeňte si koupit noviny.

Dobřív – Areál u vodního hamru v Dobřívě byl v sobotu zadaný pro dětské hasiče. Uskutečnilo se zde okresní kolo soutěže Plamen.