Kde jsou příčiny současné situace, o tom nás informoval trenér Pavel Aubrecht (na snímku):

„Soutěžní ročník jsme chtěli zahájit o poznání lépe. Absolvovali jsme vydařenou letní přípravu se zapojením až 25 fotbalistů. V přátelských zápasech jsme se utkávali převážně s divizními soupeři, jimž jsme stačili a dokonce je porazili (Bzová, Rakovník). Trápili jsme se naopak se slabšími protivníky. Vypracovali jsme si množství šancí, jenže bez gólového vyjádření.

Tento trend se bohužel přenesl i do mistrovských bojů. V utkáních s Městem Touškovem a Zbůchem si hráči vytvořili neskutečný počet příležitostí a měli jsme jednoznačně vyhrát. Přitom s Chrástem byl první poločas z naší strany výborný, pak hosté hru vyrovnali a dělba bodů je asi spravdlivá. Vrcholem naší nemohoucnosti byl zápas v Holýšově.

Troufám si tvrdit, že 95 procent střetnutí jsme měli ve své moci, místy si vytvořili až drtivý tlak, ale branku zkrátka nedáme! Naopak při ojedinělé akci domácích selhala komunikace mezi gólmanem Honzou Vildem a Pavlem Jíchou. Dostali jsme úplně zbytečnou branku, která mužstvo psychicky dostala úplně někam jinam. Na otočení stavu zbývalo ještě hodně času, ovšem tlak byl spíše umělý.

Jsme v situaci, v níž jsme samozřejmě být nechtěli. Dostali jsme se však do ní sami a musíme najít cestu zpět k zisku bodů. Klukům vyčítám hlavně malý důraz v pokutovém území a malou morální sílu – jak na trénincích, tak v utkáních. Na stranu druhou jim ale stoprocentně věřím, že to otočíme.“