FC: na pátý pokus výhra

ROKYCANY - Rokycany porazily ve střetnutí krajského přeboru SK ZČE 3:0

4.9.2007

Vejprnický záložník Michal Löwy (uprostřed) uniká protihráči z Jankova během sobotního utkání 5. kola fotbalové divize. Domácí Západočeši byli lepším týmem a zvítězili jasně 3:0. O všechny tři branky Vejprnic se postaral Radek Černý.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Až v pátém vystoupení v krajském přeboru si fotbalisté Rokycan vychutnali pocit vítězství. Zdolali v Husových sadech tým SK ZČE Plzeň 3:0, když o výsledku rozhodli až po změně stran.

Šest zraněných

Domácí lodivodi měli problémy se sestavou. K dlouhodobě zraněným Markovi a Červenému přibyli Abrt, Kozler, Mraček i Tobrman.
Přes výrazné oslabení zahrozil jako první FC. Nedovoleně zastaven byl Papáček, jenže z Kohoutova trestného kopu neudeřilo. Na opačné straně ohrozili Sulek a po něm Roud gólmana Vilda. Soupeř vycítil, že Rokycany vstoupily do zápasu vlažně a zle dotíraly. V minutě devatenácté se po kontaktu s obráncem Plzeňanů ocitl v šestnáctce na zemi Brož, ovšem mladý rozhodčí Štrincl z Tachova penaltu nenařídil. šance se pak rodily na obou stranách (Scheinherr, Jícha, Kučera, resp. Bačkovský a Strážnický, jehož střelu vykopl Čihák z lajny).

Penalta jako lék

Po změně stran dalšího zraněného hráče (Papáček) střídal Hereit. Právě on byl faulován v 55. minutě ve vápně a pokutový kop bezpečně realizoval Schveinert. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, Vild střelu vykopl nohou. Po hodině hry se v samostatné akci neprosadil Kučera, ovšem o pár vteřin později aplaudoval druhému míči v čeřenu SK ZČE. Parádní útok podnikli Schveinert s Hereitem, který při zakončení prokázal přehled.
Dvoubrankové vedení bylo slibné, jenže protivník zbraně nesložil. Šiml a po něm Ulč zaměstnali brankáře FC. Na druhém konci stadionu to zkoušel lobem Schveinert, jenže pokus se mezi tyče nevešel. Až v 69. minutě po zaváhání zadáků Schveinert vysunul Scheinhera, a ten gólmana přehodil – 3:0! Ošklivě se přitom zranil Šiml, musel být převezen do nemocnice. Domácí koncovku zvládli bez potíží, v 88. minutě spálil poslední šanci Kohout, který špatně trefil míč.

4.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
1. B. ZŠ ulice Míru
5

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Opustili nás

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Osmdesátiletý senior nesměl řídit. Dojel do hospody

Rokycany – Rokycanští policisté prověřují od pondělí jednání motoristy, který usedl za volat, aniž by směl řídit.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.