Rezerva fotbalového klubu FC Rokycany nehodlá v krajské 1. A třídě opakovat hektický scénář ze závěru minulé sezony. Bojovala úspěšně v červnu o udržení proti TJ Volduchy. Do nového ročníku vstoupila naprosto odlišným způsobem a potvrdilo to i nedělní vystoupení!

FC Rokycany B TJ Žichovice 5:1 (4:1)

Protivník od hradu Rabí neměl nárok a přispěly k tomu dva faktory. Jednak se musely Rokycany B rehabilitovat za výbuch v Žihli (0:4) a na trávníku se objevil omilostněný Šafár. Byl při chuti a během úvodních dvanácti minut nasázel do svatyně žichovického Hlaváče tři góly. Poprvé se po centru v 9. minutě trefil nohou, druhý dal o dvě minuty později po Kopečného přihrávce hlavou a v následující minutě nachytal Hlaváče na švestkách a dokázal ho přehodit.

Hosté z Klatovska se z brankového přídělu oklepali a začali hrozit z rychlých protiútoků. Ve 20. minutě se prosadil Krýsl, který snížil na 3:1. Ovšem ve 38. minutě kopali domácí penaltu po faulu na Pfeifera. Její exekuce se ujal Spěváček a nezaváhal. Do šaten se tudíž odcházelo za stavu 4:1.

Druhý poločas byl brankově chudý. Obě mužstva zápas spíše dohrávala. Až v poslední minutě řádné hrací doby překonal Hlaváče ještě Cibula a upravil tak skóre na konečných 5:1.