Podruhé v řadě si fotbalisté divizních Rokycan vyzkoušeli penaltový rozstřel. A znovu úspěšně!

Po loterii proti Katovicím, okořeněném divokým výsledkem 4:4 a bonusem v podobě druhého bodu, dopadl stejně souboj našich vyslanců při krajském derby v Klatovech. jen s rozdílem, že po 90 minutách to bylo 2:2.

Hosté poprvé zahrozili už ve druhé minutě po rohovém kopu. Hlavička jednoho z rokycanských hráčů ale mířila těsně mimo tři tyče. O chvíli později už byl hostující borec po dalším rohu o něco přesnější, ale gólman Valeš byl pozorný.

Ve 20. minutě se k vážnějšímu ohrožení branky dostali také domácí, avšak Diviš přízemní střelou levačkou ke vzdálenější tyči minul.

A když se ani ve třicáté minutě neujal průnik agilního Krásného, šlo se do kabin na občerstvení a týmovou poradu za stavu 0:0.

Zatímco první dějství branku více než dvěma stovkám diváků v ochozech nenabídlo, druhý poločas byl z tohoto pohledu jinou kávou. Jako první udeřily Klatovy, když fantastickou přihrávku Krásného uklidil za záda bezmocného Houdka v kleci hostů Adam Aizner.

Zbabělý řidič se ztratil

Jenže radost z úvodní trefy nevydržela domácím hráčům dlouho. Hosté, které jako hlavní kouč vede bývalý trenér Klatov Milan Dejmek, dvěma slepenými góly Matase a Debellise skóre dokázali otočit.

Rokycany byly ve velké psychické výhodě. Ale jen do chvíle, kdy po zbytečném faulu odpískal rozhodčí pokutový kop ve prospěch domácího týmu.

Míč si na penaltový puntík postavil tradiční exekutor „desítek“ Martin Janda a umístěnou střelou k pravé tyči nedal rokycanskému strážci svatyně žádnou šanci.

Do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo, a tak o držiteli bonusového bodu musely rozhodnout penalty.

V nich excelovali oba gólmani, kteří zneškodnili celkem sedm penalt (a dvakrát jim pomohla tyč). O chloupek úspěšnější byl však hostující Dan Houdek, a tak si Rokycany z horké klatovské půdy odvezly cenné dva body.