Doslova fotbalová bomba explodovala v Husových sadech. Rezerva divizních Rokycan porazila suveréna dvou uplynulých sezon krajského přeboru z Kolovče! Výrazně omlazený tým trenéra Pavla Hudečka vyzrál nad favoritem a ukončil tím úctyhodnou sérii pětatřiceti zápasů Slavoje bez porážky…

Rokycany B Koloveč 5:4 (1:2)

Úvodní pasáž zápasu přitom absolutně nenasvědčovala tomu, že by se v Rokycanech mělo zrodit překvapení kola. Hosté během čtvrt hodiny vedli 2:0. Nejprve se ve 2. minutě prosadil Tomáš Došek, ve 14. minutě jej napodobil Pavlík. Pak ale Kolovečtí polevili v ostražitosti, začali kupit chyby v obraně a běhavý soupeř jich dokonale využil. Ve 38. minutě ztratili hosté ve středu hřiště míč a divizí ostřílený Heller nájezd na Fillingera proměnil 1:2.

Po návratu z kabin Pavlík zvýšil po centru Lukáše Doška vedení Slavoje opět na rozdíl dvou branek 1:3. Jenže v 56. minutě začala hororová desetiminutovka hostů, během níž jejich chybující obrana prakticky věnovala domácím výhru a čtyřikrát (!) inkasovala. Hattrickem se přitom zaskvěl mladičký navrátilec z Viktorie Plzeň Like. Navíc v 65. minutě už překonaného Fillingera zastoupil na brankové čáře dobíhající záložník Slavoje Roman Baxa, který asi vzpomenul na hokejová léta v brance. Sáhl po míči a byl za hru rukou vyloučen. Nařízenou penaltu kapitán Tobrman proměnil 5:3.

Dvanáct minut před koncem utkání byl na opačné straně faulován v šestnáctce Černohorský a Tomáš Došek z penalty snížil na 5:4. V samém závěru se ocitl před brankou Rokycan osamocený Pavlík, z malého vápna však přestřelil.

Slavoj po prohře přepustil vedení v tabulce zatím stoprocentnímu Horšovskému Týnu.

Rokycany B mají po dvou domácích vítězstvích a debaklu v Rozvadově na kontě šest bodů. Před sebou pak další výzvu, neboť v neděli na 17. hodinu přijede do Husových sadů elitní tým přeboru z Přeštic. Netají se postupovými ambicemi, i když minule podlehl už zmíněnému Rozvadovu.

Rokycany B: Vojáček Kroc, Klír, Kropáček, Jiří Kořínek, Král (81. Jakub Kořínek), Tobrman, Heller, Like (86. Pfeifer), Dobiáš (89. Křikava), Mašek. Trenér: Hudeček.

Koloveč: P. Fillinger L. Došek, Milota, Lucák, Baxa, Černohorský, Šlajs, T. Došek, M. Fillinger, Pavlík Gabriel. Střídali: Záhrobský, Duchoň. Trenér: Hirschl.

Branky: 38. Heller, 56., 58. a 66. Like, 65. Tobrman z PK 2. a 78. z PK T. Došek, 14. a 50. Pavlík.

HR: Mazán. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (65. Baxa). Diváci: 130.