Chrást–FC Rokycany 1:1 – v konfrontaci mužstev z popředí tabulky začali domácí lépe. Dva rohové kopy ale pro svatyni FC nebezpečí neznamenaly a na opačné straně vzápětí zahrozil Jiří Scheinherr. Při protiútoku zaváhal asistent sudího. Neodmával jasný ofsajd a na Vilda se tak řítili dva chrástečtí útočníci. Naštěstí si nepotykali s přesnou muškou!

Borci FC reagovali šancemi Jedličky a v deváté minutě spálil Aubrecht stoprocentní příležitost po Drahoňovského vybídnutí. Kvalitní fotbal pokračoval a v 11. minutě nejlepší hráč domácích Kovařík obešel dva zadáky FC, aby ho vychytal Vild (pro změnu opora Rokycan). Po dvaceti minutách se neprosadil znovu Aubrecht a první žlutou kartu spatřil Rýdl. Zkušený Čihák pár vteřin na to posadil míč na Drahoňovského hlavu, opět neudeřilo.

Soupeř se prosazoval zpravidla přes levou stranu defenzivy FC a ochránce rokycanské svatyně se několikrát zapotil. Naši vyslanci odpověděli Aubrechtem a Jedličkou, aby je ve 40. minutě z arény opustil zraněný Čihák. Místo něho vyběhl na trávník Brož. Žlutou kartu spatřil před odchodem do kabin Jiří Scheinherr a ještě složitějším momentem byl klasický gól do šatny. Předcházela mu znovu chyba na levé straně a přestože první pokus Vild vyrazil, na Sadílkovu střelu byl krátký – 1:0!

V padesáté minutě se hráči i fanoušci Rokycan zlobili na sudího Marouška. Aubrecht postupoval sám na brankáře a byl zezadu chycen za dres obráncem. Pokutový kop se však nekonal. Hosté se vrhli do útoku a protivník tím měl otevřený prostor k brejkům. V 55. minutě Blechovu ránu zastavila tyč a pak se dvakrát blýskalo v šestnáctce FC.

Davídkovu dělovku vytěsnil Vild na roh a v 63. minutě po Kovaříkově úniku propásli Chrástečtí možnost vedení pojistit. O potrestání se mohl zasloužit Fiala, jenže jeho neproduktivní koncovka by vydala na knihu. Deset minut před koncem vyslal lodivod Aubrecht na hřiště dorostence Kubíka byl to tah mistrovský. Mladík se nejprve zalekl slibného postavení a zbytečně nahrával. V 85. minutě ale vybojoval roh exekutor Jedlička posadil míč přímo na Brožovu hlavu – 1:1.

Obě mužstva toužila po třech bodech, ovšem ani hektický závěr nic na remíze nezměnil.

V sobotu: do Husových sadů přijedou exdivizní Vejprnice. Výkop je už ve 14.30 hodin!

Pavel Grimm