Začátek byl z říše snů. Hnev první minutě centroval Tobrman a Drahońovský splnil nováčkovský úkol perfektně – 1:0. Po rozehrání hostů si aktéři role obrátili. Drahoňovský vybojoval míč a ve zmatku před brankou se nejlépe orieentoval Tobrman – 2:0. Otřesený soupeř byl až do desáté minuty mimo hru, ale jeho první pohledná akce skončila kontaktním gólem J. Bittengla. Tým z pomezí Domažlicka a Klatovska se vzchopil a získával půdu pod nohama.

Trestný kop zneškodnil Vild, Marešova hlavička skončila těsně vedle a neprosadil se ani Duchoň. Na opačné straně dával o sobě vědět především Michal Blecha, jenže v koncovce neuspěl. Trest přišel ve 41. minutě. Po Baxově trestném kopu zívala na Duchoně opuštěná branka a bylo to 2:2.

Po obrátce se ocitli sami před gólmanem Aubrecht a Jiří Scheinherr, jenže neudeřilo. Příležitosti J. Scheinhera a Tobrmana skončily obdobně, takže Koloveč vsítila vedoucí gól. Podílel se na něm váhající Vild, který vyrobil zbytečný faul a Šperl se z penalty nemýlil. Borci FC se vrhli do útoku a v 62. minutě vyrovnali. Tobrmanův průnik byl v šestnáctce zastaven nedovoleným zákrokem a Jiří Scheinherr se z penalty zhruba po roce trefil!

Fotbal s visačkou kvality gradoval. Hosté zahrozili Baxou i J. Bittenglem, ovšem Vild byl vynikající. V 80. minutě zahrál obránce soupeře v pokutovém území rukou a sudí Houdek potřetí ukázal na bílý puntík. Tentokrát Tobrman zachoval klidnou hlavu a z desítky vsítil vítěznou branku. Hosté ztratili glanc a jejich nesportovní projevy byly potrestány osmi žlutými kartami i červeným ortelem pro Milotu. Ještě v 86. minutě Slavoj kopal tři rohy, ale tři body zůstaly v sadech.

V sobotu: Rokycany mimořádně kopou opět doma. Od 16.30 přivítají Přeštice, jejichž trávník je nepoužitelný.

Pavel Grimm