FC Rokycany–Dioss Nýřany 1:2 (1:1) – domácím scházeli Procházka a Schveinert.

Kohoutův úder

Zkušení Jícha s Mračkem usedli na lavici náhradníků a sledovali počáteční nápor svých spoluhráčů. Šance si vytvořili Jiří Scheinherr (hlavou rozezvučel břevno) a Fiala. Neprosadili se ani Martin Scheinherr s Tobrmanem, ovšem ve 20. minutě fanoušci FC jásali. Fialův centr přetavil Kohout ve vedoucí branku. Blechova hlavička vzápětí jen těsně minula tyč a odplata byla krutá. Po zaváhání v defenzivě Cvachoušek ve 26. minutě srovnal na 1:1. Seveřané ožili, ovšem kromě dvou brejků si slibnější příležitost nevytvořili. Rokycany reagovaly dělovkou Kohouta do tyče a zblokovaným pokusem Fialy.

Šok před koncem

Hned po obrátce nasměroval Martin Scheinherr trestný kop do zdi obránců a další dělovku poslal Jedlička nad břevno. Nýřany se spoléhaly na ojedinělé protiútoky, které však začínaly být hodně nebezpečné. Po hodině hry na trávník vyběhli zmínění Jícha s Mračkem, jenže ani to nepřineslo oživení do hry FC. Bezzubý tlak pokračoval Jedličkovým pokusem nad břevno, Kohout napálil míč do boční sítě a z průniku Jiřího Scheinherra rezultoval pouze rohový kop. Dioss odpověděl brejky v 79., 81. a 89. minutě. Právě jejich poslední útok byl rozhodující, neboť nýřanský Louda s přispěním domácích fotbalist rozvlnil síť a rozhodl o odvozu tří bodů z Husových sadů…

V sobotu na Rapid

Krajský přebor pokračuje o víkendu jedenáctým dějstvím. Rokycany se v něm přesunou do Plzně na Lopatárnu, kde se v sobotu od 15.30 utkají s Rapidem. Našim borcům patří čtvrtá pozice s 21 body (sedm výher a tři porážky), protivník nasbíral o tři body méně a je sedmý.

Příští týden se borci Fc rozloučí na delší dobu s domácím prostředím. Přivítají Manětín a hned poté bude zahájena tolik potřebná rekonstrukce hlavní travnaté plochy. Ostatní celky využijí zadní hřiště.

Pavel Grimm