Zápas nepřinesl nijak oslnivou podívanou, ale přesto se fanoušci nenudili. Hosté se cítili ukřivděni při dvou momentech (zákrok domácího gólmana a domnělý pokutový kop). Navíc končili v deseti, když předčasně do sprch musel Končal, který dříve působil právě v Rokycanech.

Rušné bylo také nastavení. Závěrečný nápor Rokycan byl odměněn brankou Debellise, který po skrumáži v šestnáctce soupeře Chotíkova prostřelil brankáře Bejdáka. Radost domácích fanoušků ale zchladil verdikt sudího Vocelky. Po signalizaci asistenta Königa totiž branku neuznal, neboť gólmanovi překážel ve výhledu Procházka. Zápas pokračoval další tři minuty, ale Bejdák už se nenechal nachytat na švestkách, a tak došlo na penaltový rozstřel.

V první sérii se vyznamenali oba brankáři, kteří zlikvidovali pokusy Spěváčka a Vlka. Ve druhé fázi uspěli Černý i Pechler. Ve třetí sérii zvládl svůj pokus Debellis a Jevčák zlikvidoval pokus chotíkovského kapitána Míky. Ve čtvrtém díle proměnili Vileta i Forman. Procházka mohl rozhodnout, ale Bejdák jeho pokus vyrazil a Chotíkov srovnal na 3:3 trefou Kestlera. V šesté sérii uspěl Ječmen a o dělbě bodů rozhodl Jevčák, který zlikvidoval pokus Fakana.

Sestava Rokycan: Jevčák – L. Aubrecht, Filipec (75. Ječmen), Hereit, Spěváček, Černý, Kořínek (62. P. Aubrecht), Procházka, Vaščák, Debellis, Vileta.

Ve druhém jarním kole čeká Rokycany výlet do Horní Břízy, kde se hraje v sobotu od 15:30 hodin.