Se dvěma posilami z třetiligového áčka fotbalisté Jiskry Domažlice B odehráli sobotní magnet předposledního kola letošního ročníku nejvyšší krajské soutěže proti Rokycanům.

A uspěli. V prvním poločase sice přežili spoustu šancí hostujícího celku, byť jednou kapitulovali. Jenže ve 45. minutě se trefil Daniel Černý a odstartoval velký obrat.

Jiskra nakonec lídra tabulky na Střelnici porazila 4:1.

Úvod utkání se nesl ve znamení intenzivní a tvrdé hry z obou stran a borci se na hřišti i přes extrémně teplé počasí skutečně vydali.

První velkou příležitost si vypracovali hosté a hned z toho byla branka. Ve vápně se z nenadání ocitl snajpr David Kroc a nekompromisní dělovkou levou nohou nedal gólmanovi Jiskry šanci.

O chvíli později mohlo být vyrovnáno, avšak při standardní situaci chybělo domácímu týmu trochu štěstí.

V šestnácté minutě se do šance probíjely opět Rokycany. Bratanič však včasným výběhem šanci hostů zhatil.

V polovině prvního dějství to v domácích ochozech jen tak zahučelo – jeden z rokycanských ostrostřelců pálil z dvaceti metrů nebezpečně, avšak těsně nad.

O šest minut později se „Benfika“ dožadovala pokutového kopu, ale rozhodčího nechal pád domažlického útočníka klidným. Ten jen výmluvně mávl rukou na znamení „hraj“.

Ve 35. minutě museli hosté nuceně střídat. Zdeněk Milota se totiž ošklivě zranil, dlouho se svíjel na vzorně připraveném trávníku a utkání pro něj skončilo.

Záhy musel své brankářské umění prokázat domácí Bratanič, který zneškodnil střelu kapitána Hereita.

Pak udělali domácí chybu v rozehrávce a Jiskru opět zachránil Bratanič, který vyrazil dělovku do bezpečí.

Těsně před pauzou dostaly Domažlice výhodu trestného kopu z hranice šestnáctky. S pokusem Mužíka si však Špiroch v kleci hostů poradil.

V tu chvíli si Jiskra vytvořila velký tlak a Rokycany nevěděly, kam dřív skočit.

Z dalšího trestného kopu pálil opět nepříjemně Mužík, avšak jeho rána byl zablokována na rohový kop.

V poslední minutě prvního dějství se domácí už dočkali. Nejprve sice trefili tyč, ale z dorážky se prosadil Daniel Černý, jedna z posil z áčka.

Ve druhém poločase se dlouho nic nedělo. Až do 58. minuty, když se podruhé prosadil kanonýr Černý.

Po hodině hry se domácí znovu trefili, ale proti jejich radosti byl zvednutý praporek sudího na lajně. To vyvolalo v ochozech i na hřišti nemalou vlnu emocí.

Z protiútoku mohl vyrovnat Ineman, ale jeho projektil neměl gólové parametry.

Poté byla k vidění pasáž, při které se na hřišti jiskřilo. Hráči obou celků si skutečně nic nedarovali a pro zákrok za hranou pravidel nešli daleko. V 77. minutě utekl hostující obraně Šmejkal, ale jeho pokus minul levou tyč o pár centimetrů.

To ho ale mrzet dlouho nemuselo. O minutu později se totiž prosadil kapitán Javorský, který svou trefou zvýšil na 3:1 a výhru Jiskry pečetil za malý okamžik střídající dorostenec Vlček.

Hosty od potupného búra pak zachránila ještě tyč.

Pátek: poslední zápas přeboru absolvují Rokycany už za tři dny. V pátek od 18 hodin FC přivítá Baník Stříbro.