Hráči SK Petřín přijeli k diviznímu zápasu do Husových sadů s jasným cílem. Vybojovat body nutné pro záchranu a zároveň oplatit Rokycanům podzimní porážku 2:5. Cíl jim vyšel na sto procent!

Kádr hostů pod vedením trenéra Radka Vodrážky, kterému asistují Roman Diviš a Jan Pleticha, nebyl pro domácí neznámý. Jména Papáček, Lisý, Štych, Vohrna či Bendl znají buď z účinkování v Rokycanech nebo v Příkosicích. Navíc se oba soupeři potkali několikrát na zimní turnaji Doubravky.

FC Rokycany SK Petřín Plzeň 0:3 (0:2). Od prvních minut se hrálo zostra. Už ve 13. minutě přistoupil sudí Leška ke karetnímu trestu, když hostující Vohrna přejel u pomezní čáry Krále. Sám se při tomto zákroku ale zranil a o deset minut později musel střídat. První vážnější šance patřila v 18. minutě hostím, když Vilda v rokycanské bráně prověřil jedovatou střelou Lisý. Gólman míč vyrazil před sebe, ale na dorážku nikdo nedosáhl. Hosté byli po celý první poločas aktivnější. Ve 21. minutě Lukáš Aubrecht stíhal Bendla, který utekl podél lajny. Akci se mu podařilo překazit. O dvě minuty později se mohl po chybné rozehrávce domácích prosadit Peterka a vybojoval alespoň rohový kop ve prospěch Petřína. Na druhé straně se v zajímavé šanci ocitl Jindřich, který si dal závod s plzeňským brankářem Příhodou. Míč se kutálel podél brány a Příhoda ho nakonec dokázal odkopnout do autu. Po rozehrání sebral Příhoda míč z hlavy naskakujícímu Pavlu Aubrechtovi.

O dvě minuty později dostal žluté napomenutí za příliš tvrdou hru domácí Grambal. Hosté vybojovali rohový kop. Míč letící od praporku prodloužil hlavou Lisý přímo ke Světlíkovi, který nezaváhal a hosté vedli. Jenže to nebylo všechno. Ve 35. minutě se po závaru před domácí bránou dostal odražený míč na nohu Lisému. Nádhernou ranou vymetl pravý horní roh Vildovy svatyně a bylo to 0:2.

Ve 38. minutě musel na druhé straně Fillinger honit rychlonohého Jindřicha. Vytlačil ho zkušeně ze střeleckého úhlu, a tak míč skončil pouze na boční síti petřínské svatyně. Také ve 42. minutě pálil Jindřich těsně vedle tyče.

Začátek druhé části hry byl pro Rokycany osudný. Po faulu na Hartla dostal Grambal druhou žlutou kartu a musel do sprch. O minutu později se na půlící čáře ošklivě srazili Hereit a Jindřich, naštěstí oba mohli pokračovat ve hře. Rokycanští se i přes početní oslabení vyburcovali k vyššímu výkonu a po celou druhou část měli herně navrch. Jenže jim nepřálo štěstí při zakončování akcí. V 51. minutě po rohovém kopu mířila dorážka Černého nad bránu. V 54. minutě zastavila pronikajícího Černého píšťalka sudího Lešky pro útočný faul. O pět minut později poslal Pavel Aubrecht přesný centr před bránu na Jindřicha, ale Příhoda se nachytat nenechal. Další šance patřily Černému, Pavlu Aubrechtovi či Královi, jenže Příhoda měl zkrátka zavřeno.

I tentokrát platilo nepopulární ale známé: nedáš dostaneš. V 82. minutě po falu poslal Papáček z přímého kopu přesný míč Lisému. Proti jeho pověstnému výskoku neměl Vild šanci. Hosté si tak upevnili výsledek na konečných 0:3 a po uplynutí řádné hrací doby a minutovém nastavení se radovali ze zisku tří bodů.

Sestava Rokycan: Vild Klír (46. Skopový), Špic, Hereit, Černý (86. Ján Vaščák), Lukáš Aubrecht, Procházka, Pavel Aubrecht, Král (86. Kouřil), Grambal, Jindřich (86. Škarda).

V příštím kole: na divizní Rokycany čeká sobotní zápas v Jindřichově Hradci s výkopem už v 10.15 hodin. Hráči proto cestují za soupeřem už v pátek večer.