FC Rokycany–Horažďovice 3:0 (1:0) – nad protivníkem od Otavy visí hrozba baráže. Přesto se prakticky celý zápas bránil a jeho jasná prohra je naprosto věrným obrazem vývoje utkání!

Domácí nastupoval bez zkušeného Jíchy a hned ve druhé minutě se zapotil brankář Vild. Z protiútoku vyzkoušel Čihák pozornost gólmana a další příležitosti zahodili Fiala s Aubrechtem. Ve dvacáté minutě Kučera uvolnil Fialu, ovšem jeho pokus se mezi tyče nevešel. Na opačné straně zahrozil Cihlář a ve 25. minutě se do třetice neprosadil Fiala! Vynahradil si to ve 33. minutě, kdy našel Kučera a jeho křížná rána rozvlnila síť – 1:0! O chvíli později ochránce horažďovické svatyně nedovoleně zastavil Aubrechta, jenže pokutový kop Čihák zahodil.

Hned po změně stran pálil těsně mimo Tobrman, ale v 51. minutě Aubrechtova levačka našla cíl dělovkou z dvaceti metrů. Rokycany měly výrazně navrch a Tobrman s Korelusem nezužitkovali vyložené příležitosti. Patnáct minut před koncem se hosté marně dožadovali penalty ve svůj prospěch a poslední hřebík do jejich rakve zatloukl v 80. minutě Korelus, když mu asistoval Aubrecht.

Tečkou za zajímavým měřením sil byla druhá žlutá a tudíž i červené karta pro brankáře Charváta.

V pátek: borci FC se posunuli před Holýšov na třetí místo a čeká je závěrečné vystoupení s jistým vítězem soutěže z Doubravky. Páteční magnet začíná v Břasích od 18 hodin a řídí ho trio sudích z Domažlicka.

Funkcionáři Rokycan se chystají na případný nájezd fanoušků Senca, kteří prosluli vyhledáváním šarvátek. Posílena bude pořadatelská služba.

Pavel Grimm