Písek FC Rokycany 2:0. Výhra Jihočechů se nerodila snadno. Především na začátku naši vyslanci působili mnohem nebezpečnějším dojmem. Ale zahozené příležitosti, to je obehraná písnička party z Husových sadů. Domácí si až po dvaceti minutách uvědomili, že jim tři body zadarmo do klína nespadnou. Také jejich koncovka nebyla nijak oslnivá, jenže dva přesné zásahy k úspěchu stačily.

Lodivod Pavel Aubrecht žádné výmluvy po utkání nehledal. „My jsme mohli v Písku jenom získat. Domácí mají silný tým. Pro každého trenéra je radost, když má v týmu hráče, jako je Honza Zušťák. Ten snad neprohrál jediný hlavičkový souboj, dělal si prostor sám pro sebe i pro ostatní kluky. Z toho přišly chyby a dvě branky, které Písek vstřelil," řekl po utkání.

Hru Rokycan hodně poznamenalo vynucené odstoupení levého obránce Špice, který dostal do hlavy projektilem vyslaným z kopačky obránce Sajtla. „Zaskočil za něj klučina, který hrál prvně," krčil rameny Aubrecht. A právě oslabenou levou stranu využili domácí k tomu, aby se dostali do vedení.

Adepta na postup do ČFL vede zkušený Jindřich Dejmal a své svěřence za laxní úvod kritizoval: „Prvních pětadvacet minut to byla z naší strany hra à la Čížová, kde jsme nečekaně prohráli 0:2. Neurovnaný fotbal, vázla kombinace, nedokázali jsme si přihrát na tři metry. Opravdu jsem si myslel, že jsem v Čížové. Ale potom jsme začali hrát způsobem, jakým bychom hrát měli," pomyslně si po zápase oddechl exligový matador. Vzápětí připustil: „Z Rokycan jsem měl obavu. Na podzim nás doma dost proháněli, podržel nás tam brankář Satrapa. Upozorňoval jsem o přestávce hráče na to, že kontaktní gól by nás mohl ohrozit, protože mladí hráči Rokycan vydrží běhat celých devadesát minut. To všechno se potvrdilo, naštěstí gól nedali." Hlavní rozdíl proti derby v Čížové viděl trenér v bojovnosti. „Hráči dali do utkání víc sportovní srdce. Překvapilo mě, že jsme byli prvních pětadvacet minut tak nervózní, tam náš výkon mohl soupeř potrestat vstřelením branky. Ale jsem spokojený s výsledkem, který nám hodně pomohl před utkáním v Nové Vsi, které nás teď čeká," předesílá Dejmal. Důležitá druhá branka padla po padesáti vteřinách druhé půle. „To byl hodně důležitý gól. Hráčům jsem říkal: 'Vedeme jedna nula, to jsou tři body. I kdybychom už gól nedali, tak nesmíme dostat. V žádném případě,'" popisuje trenér Písku přestávkový pohovor v šatně.