K ostré předsezónní prověrce se rozjeli fotbalisté Rokycan za ambiciozním divizním nováčkem do Klatov. Přitažlivé krajské derby sledovalo 410 (!) diváků.

Klatovy FC Rokycany 2:1. Utkaní až na pár vydařených akcí moc fotbalové krásy nepřineslo. Začalo oboustranně opatrně, ale postupem času otěže hry převzali domácí a vytvořili si dvě velké šance. V 6. minutě centroval před rokycanskou bránu Žáček a Mészárosova hlavička trefila gólmana Vilda. V 9. minutě se dostaly Klatovy do obrovské příležitosti po rychlé kombinaci Jůda Sýkora Krejčí, který zakončoval už do prázdné branky. Naneštěstí pro Klatovy míč stačil vykopnout jeden z rokycanských hráčů. Domácí se chtěli před domácím publikem předvést, snažili se, ale střely Procházky nebo Krejčího mířily vedle.

Hosté se dostali do první šance v 31. minutě, kdy střídající Pavel Aubrecht prošel klatovskou obranou. Střela byla nakonec zblokována na roh. Rokycany převzaly otěže hry. Byly aktivnější, ale do vedení šli ve 42. minutě domácí. Parádní ranou z dvaceti metrů pod břevno se trefil Kadlec.

Druhou půli začaly aktivněji Rokycany. Hrozily hlavně ze standardních situací. Konečně se čtyři stovky diváků na klatovském Rozvoji dočkaly aktivní hry obou týmů. Klatovští to zkoušeli individuálně, ale Veselka, Mészáros, Jůda nebo Kadlec se v koncovce neprosadili. Hosté byli nebezpečnější, Pavel Aubrecht v 58. minutě opět snadno prošel obranou, ale klatovský gólman Rojík ho výborně vychytal.

Rokycany se dočkaly zaslouženého vyrovnání v 62. minutě. Dobiáš předvedl skvělou individuální akci, obešel tři klatovské hráče a přesně nahrál před branku Pavlu Aubrechtovi, který se zblízka nemýlil. Dvě minutě poté domácím pořádně zatrnulo, když Aubrechtovu bombu z pětadvaceti metrů z volného přímého kopu zastavilo břevno. Domácí hráče inkasovaná branka i nastřelené břevno rozhodily. Nedařila se jim vůbec kombinace a Rokycany pokračovaly v dobývání klatovské branky. Další pumelici z více než dvaceti metrů na zadní tyč vyslal v 78. minutě Černý, ta ji ale těsně minula.

Klatovy se ale na konci zápasu nadechly k závěrečnému náporu. Nejdřív Janda hlavičkoval z dobré pozice po přímém kopu vedle, v 87. minutě pak už zajistil vítězství Klatovům Krejčí (syn asistenta trenéra reprezentace ČR), který za záda Vilda dorazil odražený míč po střela Štengla.

„Na to, že je to začátek příprav, jsme viděli kvalitní utkání. V první půli jsme byli lepší my, ve druhé Rokycany, které na tom byly fyzicky lépe. Byl to vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro nás a zcela určitě dobrá příprava," zhodnotil utkání klatovský trenér Jiří Jakš.

Poločas: 1:0. Branky: 42. Kadlec, 87. Krejčí 62. Pavel Aubrecht. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Průcha Němec, Hrkal. Diváků: 410.