FK Hořovicko FC Rokycany 1:0 (0:0).

Fanoušci sledovali utkání s minimem gólových šancí. Nerovný terén bránil hráčům FC ukázat fotbalové umění. V průběhu utkání se sice několikrát zablýsklo, jenže pouze z bouřkových mraků. Navíc nevyzpytatelné počasí zalévalo aktéry zápasu přívaly deště.

„Při sestavování kádru jsme museli udělat vynucené změny. Nebylo možné využít žádného hráče z Viktorie Plzeň, k dispozici nebyl ze studijních důvodů ani Kuba Krčál, který zahrál proti Čížové velmi dobře. Navíc souběžně hrálo naše rezervní mužstvo v Klatovech," připomněl lodivod Pavel Aubrecht.

Rokycanští nastoupili v sestavě: Vild, Vaníček, Špic, Žáček, Hereit, Černý (73. Bendl), Lukáš Aubrecht (80. Feiferlík), Procházka, Pavel Aubrecht, Heller ( 75. Čihák) a Rusňák.

Po bezbrankové první půli se v 56. minutě objevil na trávníku v hořovickém dresu Petr Štych. Odchovanec Strašic oživil hru domácích a v 67. minutě se proti Vildovi střelecky prosadil Pužík. Po rybičce Davida Pergla hlavičkoval autor jediného gólu do břevna a od konstrukce si míč našel cestu za Vildova záda. Nejtěsnější náskok Středočeši udrželi, ale trenér FC měl pro své svěřence slova uznání: „Určitě jsme nezklamali. Podali jsme zodpovědný, bojovný a snaživý výkon, který bohužel na body nestačil. Z mého pohledu bylo utkání vyrovnané a více by konečnému výsledku slušela remíza. Jenže domácí mužstvo bylo při jedné standardní situaci důraznější, což nakonec rozhodlo. Přes prohru jsem klukům po zápase poděkoval. Bylo na nich vidět, že utkání nechtějí prohrát a pro lepší výsledek bojovali až do posledních minut."

O víkendu: Rokycany opět cestují za soupeřem a znovu ke Středočechům. Tentokrát do Nové Vsi pod Pleší, která je v odvetné části nevyzpytatelná. Po dvou porážkách překvapila výhrou v Čížové!