„Jednání s výborem Primalexu byla oboustranně vstřícná, za což hostitelům děkujeme. Budou zařizovat pořadatelskou službu a zůstane jim výtěžek ze vstupného,“ uvedl sekretář z Husových sadů Pavel Grimm. Pro utkání přeboru musí být k dispozici počítač a také s tím vedení FC počítá. Stejně jako s večeřemi pro hráče přímo v areálu Břas.

Rokycanští věří, že zápasy nejvyšší soutěže na Plzeňsku budou pro fanoušky náležitým lákadlem. Už ten sobotní s Chrástem (výkop je v patnáct hodin) je hodně prestižní konfrontací a soupeřovi příznivci prý vezmou Břasy útokem. „Co nám dělá starost, je hrací plocha. Zatím prý podmáčená a předpověď počasí nevypadá nejlépe,“ krčí rameny Grimm.

Žáci FC se pro odvetnou část krajského přeboru přesunou do Hrádku. Ve svém království zůstanou divizní dorostenci (mladší i starší), dále záloha dorostu v krajské soutěži a také rezerva mužů. Na jediné hřiště tedy pořádná zátěž a hned poslední březnový víkend jsou tu naplánována čtyři utkání. „Přemýšlíme, zda alespoň jedno z nich nepřeložit jinam. Třeba derby 1. B třídy Rokycany B versus Raková,“ konstatoval včera trenér nováčka Miroslav Jedlička.