Chladné počasí a silný vítr. To byly dva zásadní faktory, které výrazně ovlivnily průběh duelu mezi Spartakem Soběslav a FC Rokycany. Lépe se s vnějšími vlivy vypořádali naši zástupci.

Soběslav – FC Rokycany 0:2 (0:1)

První náznak šance měla Soběslav v 18. minutě. Dvořák ale špatně zpracoval míč ve vyložené situaci. V zelenočerném byl opět aktivní křídelní útočník Debellis. Ve 24. minutě protančil po pravé straně až do vápna, jeho zakončení vytáhl brankář Kuník na roh. Čtyři minuty před odchodem do kabin se vyznamenal i hostující strážce svatyně. Houdek vytáhl Vaňkův skákavý pokus, včetně dorážky Varačky. Míč však skončil u kopaček Dvořáka, který minul poloprázdnou branku snad ze čtyř metrů. Efektivní odpověď přišla na druhé straně za dvě minuty. Řezáč vybídl přesným pasem Korandu, který nezaváhal v samostatném nájezdu.

Ve druhém poločase těžily Rokycany z pevné defenzivy, a když bylo potřeba, zasáhla jistota vzadu s rukavicemi. V 62. minutě vytáhl Houdek hlavičku Kutnera na roh. Rozhodnutí na sebe nenechalo dlouho čekat. Za tři minuty to byl muž zápasu Houdek, jehož dlouhý pas nezachytili stopeři domácích, Debellis předložil Procházkovi míč na zlatém podnose a rokycanský dlouhán se nemýlil. Jediné zaváhání si Houdek vybral osm minut před koncem, kdy jeho vyběhnutí musel hasit přestupkem Hereit. Následný volný kop Bouchala už hostující brankář pokryl.

Rokycany si z jihu Čech odvezly důležité tři body a poskočily na třetí místo za vedoucí Přeštice a druhou rezervu Českých Budějovic.

V sobotu: chlapi FC vyrukují na Hořovicko od 15.30 hodin.

Ilustrační foto.
Zbabělý motorista zmizel