V Husových sadech se představili divizní muži FC proti zeměpisně blízkým Středočechům. Po infarktovém závěru se museli spokojit s dělbou bodů a na penalty vyhráli.

FC Rokycany – FK Hořovicko 2:2 (1:0), PK 4:2.

Teplé a slunečné počasí jako by ukolébalo domácí borce do stavu netečnosti. Trvalo jim dlouho, než se dostali do tempa. I když se jejich výkon během prvního poločasu zlepšoval, pořád to nebylo ono.

SADÍLKOVA TREFA

 Prvních třicet minut se hrálo převážně ve středu hřiště. Sto šedesát diváků si na první branku muselo počkat až do 37. minuty. Debellis vybojoval aut a Vileta hodil míč přímo na nohu nehlídaného Sadílka, který z voleje vymetl pravý roh Křikavovy branky. Hubený náskok uhájili domácí do přestávky.

VÝTEČNÝ KŘIKAVA

 Ve druhé části ale tahali za delší provázek hosté. Nutno přiznat, že je svými vynikajícími zákroky podržel Křikava, který likvidoval pokusy domácích bez sebemenšího zaváhání. Přestože domácí zahrávali díky rychlému Debellisovi několik rohových kopů, míč končil s železnou pravidelností v rukavicích hořovického gólmana. V 63. minutě přihrál Pyšek před bránu Marešovi, a ten uklidil míč za Houdkova záda. Ke značné nelibosti fanoušků Hořovicka branka pro signalizovaný ofsajd neplatila. Komentář k tomu měl i sám Mareš a byl od hlavního rozhodčího Coufala ohodnocen žlutou kartou. V 78. minutě ale bylo hůř. Po autu u střídačky hostí poslal Smetana centr do vápna. Denk v pádu ale odhlavičkoval pouze k volnému Pyškovi, a ten prostřelil padajícího Houdka. Bylo vyrovnáno.

INFARKTOVÝ ZÁVĚR

 A bylo ještě hůř. V 87. minutě po rohovém kopu hostí trefil míč před bránou ruku jednoho z bránících hráčů a Hořovicko kopalo penaltu. Ujal se jí střídající Březina a nedal Houdkovi šanci. V infarktovém závěru se hosté snažili ušetřit čas taktickým střídáním, naopak domácí se pokoušeli s ohledem na ubíhající čas o téměř nemožné. Dosáhnout alespoň na dělbu bodů. Jejich snaha se vyplatila.

 V nastaveném čase poslal střídající Ineman míč před bránu Krocovi, který ho prodloužil do brány. O půl minuty později vypršel i nastavený čas, a tak došlo na penaltový rozstřel. V první sérii se vyznamenali oba brankáři. Křikava zneškodnil pokus Debellise a Houdek chytil střelu Březiny. Následovaly platné pokusy Řezáče, Bělohlávka, Lehkého a Pyška. Ve čtvrté sérii za domácí proměnil Kroc a Houdek zneškodnil pokus Macha. Rozhodující vítězný pokutový kop proměnil Procházka.

NESPOKOJENÝ LODIVOD

 Dva body sice zůstaly doma, ale trenér Dejmek spokojený nebyl. „Byl to náš nejhorší domácí výkon. Kluci byli pomalí, remízu jsme uhráli jen s velkým štěstím,“ řekl po zápase.

V jedenáctém kole čeká na hráče FC Rokycany sobotní zápas na horké půdě na Petříně. Utkání se hraje od 10:15 hodin. Po jeho skončení se proti sobě postaví i oba rezervní celky ve šlágru 1. A třídy (od 13 hodin).

VK Rokycany - Bezděkov 3:0, 3:0
Volejbalistky VK se nezapotily