SK ZČE Plzeň–FC Rokycany 1:2. Přes zmíněné trable se od výkopu hrálo většinou na obranné polovině Plzeňanů. Naši vyslanci si vytvořili místy až drtivý tlak. Hned ve druhé minutě pálil Jiří Scheinherr mimo, ale vzápětí si pohrál se zadáky a hlavičkující Aubrecht rozvlnil síť! Po zahozené příležitosti Kučery se měnilo skóre v minutě dvanácté. Trestný kop realizoval Marek Jedlička a po signálu s Kučerou stál na konci gólové akce Procházka. Jak jinak než hlavou.

Do konce poločasu se obraz neměnil. Šance Aubrechta, Blechy, Scheinherra nebo Tobrmana marně volaly po zužitkování. A když už se FC přece jen trefil – ve 38. minutě Jedlička – odmával mu asistent chybně ofsajd… Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2, i když převaha Rokycan byla daleko výraznější.

Po změně stran se uspokojení hosté začali bát o výsledek. Už nebyli tak aktivní a soupeř to okamžitě poznal. ze dvou rohových kopů ještě neudeřil, ale v 55. minutě snížil Beránek. O chvíli později se po závaru před svatyní FC domácí marně dožadovali pokutového kopu, což byl zároveň signál pro rokycanský budíček. Hosté však dopláceli na špatnou koncovku i nepochopení pomezního arbitra. Netrefili se Kučera s Fialou, trestuhodně poté branku překopl Scheinherr a v 73. minutě zastavil unikajícího Aubrechta nesmyslný ofsajd. Tobrman hned na to napálil míč do spojnice břevna a tyče, Fiala proslavil gólmana domácích a v 80. minutě předcházel Aubrechtově brance údajný nedovolený zákrok hostů. Trenér raději stáhl z trávníku Kučeru, který nemohl asistentovy prohřešky překousnout a symbolickou tečkou za střetnutím byla Fialova neproměněná šance.

Rokycany dokázaly, že venku se jim daří mnohem lépe než v Břasích. Domácí bilanci si mohou vylepšit už pozítří, kdy od sedmnácti hodin přivítají sestupem ohrožené Přeštice. Jižané teď zázračně vyhráli v Kolovči.