Krajské derby, orámované mohutnou bouří s přerušením zápasu a prodloužením. Souboj pohárového předkola MOL Cupu měl pro FC nevšední průběh!

FC Rokycany – SK Klatovy 2:4 po prodloužení; 2:2 (1:0).

Hned po pár vteřinách skóroval dorostenec David Kroc. Jenže pak museli z trávníků kvůli zraněním Černý a Vileta. Divizní protivník měl opticky navrch, ale do kabin odcházel s jednogólovým mankem.

Po obrátce se hra přiostřila a podílely se na tom diskutabilní výroky rozhodčích. Nejprve se domácí diváci zlobili na asistenta Dudu, který zvedl praporek ve sporné situaci a sudí Szikszay vzápětí zastavil slibně se vyvíjející útok Rokycan. Dudovy omluvy už nic platné nebyly. Platilo známé nedáš, dostaneš. Přečíslení využil klatovský Lukáš Bálek a v 70. minutě srovnal na 1:1. Nad Rokycany se pak strhla silná bouře provázená lijákem, blesky a poryvy větru. Přesto k přerušení utkání došlo až ve chvíli, kdy se po „malé domů“ (Procházka trefil nechtěně ruku brankáře Jevčáka) hosté trefili ze standardní situace.

Po čtvrthodině čekání se promoklí fotbalisté vrátili na trávník, aby dohráli pět minut. Domácím se v posledních vteřinách podařilo vyrovnat Klírem a na řadě bylo prodloužení. V něm zbylo víc sil diviznímu mužstvu a Klatovy postupně navýšily svůj náskok až na 2:4. Závěr zápasu už se opět dohrával za silného deště.

Václav Moulis