Republikovou soutěž hodlá zachránit divizní nováček z Rokycan. fotbalisté FC si v minulém vystoupení poradili s Táborskem.

FC Rokycany-FK Táborsko B 3:0 (0:0) hosty drtí v závěru sezony infekční onemocnění a kompletní nepřijeli ani do Husových sadů. Přesto zde odehráli důstojný první poločas a až po obrátce nestačili se silami. V 56. minutě byl nedovoleně zastaven Pavel Aubrecht v šestnáctce a penaltu bezpečně proměnil Jan Procházka. Další důležité okamžiky přišly po vyloučení táborského Škrábka. Nejprve zvyšoval na 2:0 znovu procházku a vzápětí připojil pojistku Brož. Podívejme se na názory obou trenérů:

Pavel Aubrecht (FC Rokycany): první půle se odvíjela spíše od šestnáctky k šestnáctce. Byli jsme nervozní, Tábor důrazný a bezbrankový odchod do kabin byl tudíž spravedlivý. Po obrátce nám k vedení pomohl naprosto jasný pokutový kop. Druhým zlomovým momentem byla červená karta pro hosty a s ní přišly i dva zbývající góly.

Klimek (FK Táborsko B): V prvním poločase se nám dařilo zahušťovat střed hřiště. Jenže přišel jasný a z našeho pohledu nesmyslný pokutový kop. Po něm diskutabilní červená karta, o níž nejsem přesvědčen.

Nepřijeli jsme kompletní, protože epidemie příušnic negativně poznamenala chod celého klubu."

O víkendu: Rokycany sice mají před posledním Krumlovem zdánlivě bezpečný náskok deseti bodů, ale přesto potřebují pojistku k záchraně. Třeba už v neděli ve Štěchovicích!