TJ Sušice – FC Rokycany 2:2 (2:1) a na penalty 3:4. Prakticky ve stejném čase kopaly oba týmy z Husových sadů, takže o vzájemné výměně nemohla být řeč. Hosté se po oťukávací desetiminutovce stále častěji stěhovali před svatyni domácích. Lukáš Aubrecht v nadějné pozici promáchl a hned z protiútoku zažehnal nebezpečí gólman Špiroch včasným vyběhnutím.

Skóre se poprvé měnilo v minutě sedmnácté. Černý se perfektně uvolnil a ranou na vzdálenější tyč rozesmutněl sušické publikum. Autor vedoucí branky to vzápětí neúspěšně zkoušel z trestného kopu a soupeř hru vyrovnal. Ve 36. minutě mu k vyrovnání pomohlo zaváhání kapitána Hereita ve středu hřiště. Už to vypadalo na nerozhodný poločas, když borci TJ udeřili podruhé s pomocí tyče ve 45. minutě!

Po obrátce Rokycanům narostla křídla. Ječmen pálil příliš vysoko, ale v 55. minutě se po rohovém kopu prosadil Procházka a bylo to 2:2 Rtuťovitý Ineman pak zaměstnával domácí zadáky. Nejprve střílel nad břevno a chvíli na to jeho pokus tečovali obránci na roh. V 75. minutě projektil střídajícího Pavla Aubrechta prosvištěl těsně vedle šibenice a hned na to Vileta zviditelnil domácího gólmana. Když to v 87. minutě znovu nevyšlo P. Aubrechtovi, musely o druhém bodu rozhodnout pokutové kopy.

Penaltovou loterii zahájila lépe Sušice. Gólman FC Špiroch totiž pokus neproměnil, ovšem poté se stal ústřední postavou rozstřelu. Nenechal se překonat ve čtvrté, páté ani šesté sérii a výrazně pomohl našim vyslancům k bonusovému zisku. Díky němu jsou Rokycany opět druhé!

Zítra: v 18 hodin začíná v Husových sadech šlágr jarní části přeboru mezi FC Rokycany a suverénním Tachovem!