Právě na trávníku lídra se tým z Husových sadů představil v patnáctém kole a zdálo se, že by mohl nejlepší celek soutěže potrápit. Což se také stalo, jenže bez bodového efektu z pohledu FC.

Chrást–FC Rokycany 2:0. Tři stovky fanoušků si nenechaly ujít šlágr kola. Hostující Rokycany podaly solidní výkon, ale na domácí to nestačilo. Ke konci první čtvrthodinky prošel po křídle mladý Roubal, přesně přihrál před branku a Löwy zajistil Chrástu vedení. Druhý gól přidal v 69. minutě Kovařík, když využil špatného odkopu obránce a výsledek 2:0 byl na světě. Jaroslav Kovařík se mimochodem se šestnácti góly stal nejlepším střelcem Chrástu i celé první části soutěže. Dvě minuty před koncem byli vyloučeni rokycanští Jan Procházka (po druhé žluté kartě) s Klírem (tady to bude horší) a hosté dohrávali o devíti hráčích.

„Chrást byl jednoznačně nejsilnějším mužstvem, proti kterému jsme v podzimní části přeboru nastoupili. Téměř všichni hráči jsou výborně technicky vybaveni, což jim umožňuje produkovat kombinační fotbal ve velké rychlosti. Daleko snadněji si dokáží vytvářet brankové příležitosti. V defenzivní činnosti je mužstvo velmi dobře organizované hlavně zásluhou Davida Krále. Slabinou mužstva je nekázeň jednotlivců. Proti nám například neměl dohrát Sadílek,“ mínil lodivod FC Pavel Aubrecht. Pochválil své svěřence za otevřenou partii, díky níž přispěli ke kvalitě zápasu. Pouze pro hlavního sudího Havla měl trenér kritická slova: „Je mi trochu smutno. Sudí pokazil oboustranně průběh celého utkání, na čemž jsme se shodli s domácími funkcionáři.“