Fotbalisté FC Rokycany vyšli naprázdno ve 12. kole krajského přeboru. V souboji pronásledovatelů vedoucího Chrástu neuspěli domácím prostředí.
FC Rokycany–FK Tachov 0:2 (0:2). Sérii soupeře nezastavili ani naši zástupci. V Husových sadech předvedli Tachované hlavně v prvním poločasu výborný výkon, který korunovali dvěma brankami. Jak se později ukázalo, byl to základ k zisku tří bodů. Exdivizní Tachov se tak posunul na druhou příčku tabulky, když přeskočil právě Rokycany.

Domácí začali sice aktivněji, ale postupem času se začali prosazovat Tachované. „do desáté minuty jsme si vytvořili dvě brankové příležitosti, ale hosty podržel brankář Pták,“ konstatoval trenér FC Pavel Aubrecht. Hosté se poprvé prosadili v 15. minutě zásluhou Machače a zcela pak ovládli hru. „Klukům se dařila kombinace, využívali křídelní prostory a opravdu se bylo na co dívat. Domácí nás prakticky po celý poločas jen „naháněli“. My měli míč v držení a svůj tlak korunovali dvěma brankami,“ řekl k průběhu prvního poločasu tachovský kouč Pták. Radost mu udělal těsně před odchodem do kabin Šácha druhou brankou.

Po přestávce měli domácí navrch a dlouhými nákopy vytvářeli v šestnáctce FK nebezpečné situace. Neprosadili se však Horváth s Kubíkem ani v těch nejvyloženějších šancích, takže nepříznivé skóre se neměnilo. Na čistém kontě FK má velkou zásluhu také brankář Pták, který domácím chytil minimálně tři tutovky.

Poločas: 0:2. Branky: 15. Machač, 43. P. Šácha. Rozhodčí: Malinčák. ŽK: 2:5. Diváci: 230.
Přííští zápas FC: v neděli po poledni Rokycany cestují do Holýšova. Zkusí tu napravit zaváhání z domácího prostředí.