Policie musela bezprostředně skončení zápasu zasáhnout přímo na hrací ploše, když příznivci domácí Viktorie vběhli na hrací plochu a provokovali fanoušky soupeře, přímo na hřišti došlo i k několika rvačkám. Hostující fanoušci pak ze svého sektoru házeli na kordon policistů sedačky, zasáhli přitom i komentátory České televize. „S ohledem na obnovení veřejného pořádku, zmírnění eskalace a zabránění vzájemného napadání fanoušků obou týmu jsme museli vstoupit na hrací plochu. Několik osob, které na policisty útočily, jsme přímo na hrací ploše omezili na osobní svobodě,“ sdělila hned po zápase policejní mluvčí Pavla Burešová. Konkrétní čísla ale policie zatím nesdělila.

„Bezpečnostní služba se snažila situaci po utkání řešit bez aktivního zapojení policie. Tu o součinnost dle zákona o podpoře sportu požádal bezpečnostní manažer ve chvíli, kdy na hrací ploše reálně hrozil hromadný střet příznivců obou klubů a docházelo i k dalším výtržnostem, jako například útokům na reportéry České televize," vysvětlila Fotbalová asociace České republiky, která byla pořadatelem utkání, proč se policie zapojila až poté, co se konflikt rozhořel.

Zákrok policie proti fanouškům po finále MOL Cupu mezi Viktorií Plzeň a Spartou Praha
Násilí nechceme na stadionech vidět, reagovala Viktoria na dění po finále poháru

Policisté se teď zabývají nejen tímto incidentem. „V souvislosti s včerejším fotbalovým utkáním jsme zaznamenali několik případů použití pyrotechniky nebo vhození předmětů na hrací plochu. Po utkání jsme také v Plzni zaznamenali několik potyček, kterými se nyní zabýváme. Nicméně abychom zjistili veškeré protiprávní jednání, vyhodnocujeme nyní dění před samotným utkáním, v jeho průběhu i po jeho ukončení, a to i z kamerových záznamů nebo z virtuálního prostředí,“ doplnila v pátek policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Několik zraněných osob ošetřili na místě i záchranáři, nejednalo se ale o vážná poranění.

Na dění na stadionu reagoval i velký fanoušek Viktorie, plzeňský primátor Roman Zarzycký. „Souhlasím, zaslouží si pořádný trest a dost možná i doživotní zákaz vstupu do Štruncových sadů," odpověděl na Facebooku na komentář k chování jednoho z příznivců, který mlátil ležícího sparťana. „Předpokládám, že klub také reagovat bude, ale je nutné říci, že pořadatelem dnešního zápasu nebyla FC Viktoria Plzeň, ale FAČR. To nemění nic na věci, že to byla zhovadilost, kterou veřejně odsuzuji a zbytek je na klubu a zejména policii," doplnil v další reakci.